Dermatologinio lazerio pagalba išsiplėtę kapiliarai pašalinami iš karto

Kapiliarų šalinimo lazeriu procedūra dermatologijos klinikojeJeigu skaitote šį straipsnį, greičiausiai turite išryškėjusių ir sutrūkinėjusių kapiliarų. O galbūt jų turi jūsų antroji pusė ar šeimos narys? Nėra ko gėdytis – daugybė moterų ir vyrų visame pasaulyje kenčia nuo išryškėjusių kapiliarų ant veido, kojų ir kitų kūno vietų. Gera žinia ta, kad nepageidaujamiems kapiliarams pašalinti jau seniai nebereikia chirurginių operacijų ar nuolatinio veido odos slėpimo po brangiomis kosmetinėmis priemonėmis. Šioms odos problemoms spręsti dermatologijos specialistai pasitelkia kapiliarų šalinimo lazeriu procedūrą.

Kodėl kapiliarai išryškėja ir (arba) sutrūkinėja?

Priežasčių gali būti daug ir įvairių: netinkamas gyvenimo būdas (per daug kavos, cigarečių, alkoholio), paveldimumas, nepalankios darbo sąlygos (aukšta temperatūra ar didelis šaltis). Kapiliarų šalinimą lazeriu galima atlikti norint pašalinti dėl bet kurios iš šių priežasčių atsiradusius nepageidaujamus kapiliarus.

Koks yra kapiliarų šalinimo lazeriu veikimo principas?

Lazeris skleidžia daugybę mikroimpulsų, kurie įkaitina išsiplėtusių kraujagyslių sieneles. Jos sulimpa ir tokios sulipusios kraujagyslės natūraliu būdu yra visiškai pašalinamos iš organizmo. Aplinkiniai audiniai ir sveikos kraujagyslės lieka nepažeisti, nes lazerio spindulys yra toks plonas, kad gali labai tiksliai pataikyti būtent ten, kur reikia.

Kam galima taikyti kapiliarų šalinimo lazeriu procedūrą?

Jeigu nesergate kraujagyslių ligomis, nesate jautrus šviesai ir neturite kitų sveikatos sutrikimų, kuriuos lazeris dar labiau paaštrintų, jums gali būti atliekamas kapiliarų šalinimas lazeriu. Ši procedūra yra tinkama net vaikams ir kūdikiams (pavyzdžiui, turintiems hemangiomų), tačiau nerekomenduojama nėščioms moterims, žmonėms, kurių oda linkusi randėti, pacientams, turintiems vidaus organų sutrikimų, geriantiems jautrumą šviesai didinančius vaistus.
Kapiliarų šalinimas lazeriu negali būti atliekamas, jei oda yra nudegusi, todėl bent kelias savaites prieš procedūrą reikia vengti tiesioginės saulės spindulių, soliariumo.

Kaip atliekamas kapiliarų šalinimas lazeriu?

Prieš procedūrą pacientui uždedami specialūs apsauginiai akiniai, o jo oda ištiriama lazeriu nustatant probleminius odos taškus, kurie vėliau yra veikiami pulsuojančia lazerio šiluma. Paraudimui po procedūros kiek įmanoma labiau sumažinti tiek procedūros metu, tiek po jos naudojama speciali odos šaldymo sistema.

Kiek kartų teks kartoti procedūrą?

Tai priklauso nuo dviejų pagrindinių dalykų: nuo kokio ploto pageidaujate šalinti sutrūkinėjusius kapiliarus ir kaip dažnai jums atsinaujina ši problema. Jeigu kūno plotas, nuo kurios šalinami kapiliarai, yra didelis, vienos kapiliarų šalinimo lazeriu procedūros gali nepakakti. Net jei procedūros metu pašalinote visus nepageidaujamus kapiliarus, nesilaikant gydytojo rekomendacijų (pavyzdžiui, nesistengiant vengti kapiliarų trūkinėjimą skatinančių veiksnių) ši odos problema greičiausiai vėl atsinaujins ir teks dar kartą apsilankyti odos gydytojo kabinete.
Lazerio pagalba nepageidaujami kapiliarai išnyksta akimirksniu, tačiau nei lazeris, nei jūsų odos gydytojas negali jūsų apsaugoti nuo šios problemos atsinaujinimo – tai galite padaryti tik jūs patys.