Ortodontinis dantų tiesinimas

Ortodontiniai dantų breketaiDaugeliu niuansų, susijusių su dantų tiesinimu, šiandien domisi ne tik jaunimas, bet ir suaugusieji. Tinkamiausius gydymui ortodontinius aparatus gali paskirti tik gydytojas, o štai pats pacientas gali pasirinkti, kokie dantų breketai jam tinka ir patinka. Taigi iš kokių alternatyvų galima rinktis? Kokių naujovių per pastaruosius metus galima pastebėti šioje rinkoje?

Ortodontinis gydymas vis populiaresnis tampa ir mūsų šalyje, o didžiosios pasaulio valstybės, tokios kaip JAV, pažengusios dar toliau, trokštantiems tiesios šypsenos naujovių pasiūlo kone kasdien. Šiandien jau nė vieno nebestebina taip vadinamoji metalinė šypsena, tačiau manančių, kad ji nepuošia ir dėl to kompleksuojančių yra ne vienas. Taigi pacientams, norintiems nematomų dantų breketų, rinktis tikrai yra iš ko. Mažiau pastebimi dantų breketai gydytojų pacientams kruopščiai parenkami atsižvelgiant į tokius kriterijus kaip funkcionalumas, išvaizda, tvirtumas bei kitos savybės.

Kuo ypatingi plastikiniai dantų breketai?

Šie breketai ypatingi tuo, kad pagrindinė jų dalis yra metalinė, o atramos pagamintos iš plastiko. Būtent metalo dalis užtikrina, kad gydymas bus greitesnis ir efektyvesnis. Metalinis lankas puikiai sąveikauja su plasmtase – tam tikrose vietose atsiranda trintis, todėl dantys neišsivaikšto netinkamomis kryptimis. Šie breketai nėra patys tvirčiausi rinkoje, taip pat jie nepasižymi spalvos stabilumu, tačiau vis tiek yra nemažai klientų, pageidaujančių būtent tokių dantų breketų.

Keraminiai breketai

Daugelis žino, kad dantų tiesinimas yra toli gražu nepigus malonumas. Dar daugiau visa tai kainuoja pasirinkus keraminius breketus. Jie atrodo labai estetiškai, juos dėvint, nematyti nusidėvėjimo ženklų, jie nepakeičia spalvos ir struktūros. Tačiau jei teko domėtis, tikriausiai pastebėjote, kad tokio tipo breketų kaina yra aukštesnė.

Skaidrūs – safyriniai – breketai

Kaip vieną didžiausių naujovių dantukų tiesinimo srityje odontologai pristato skaidrius safyrinius breketus. Jiems gaminti panaudotas specialus monokristalų dirbtinis safyras. Jo krašteliai yra švelniai užapvalinti, taigi užklijavus tokius dantų breketus nejuntama diskomforto dėl aštrių kampučių.

Liežuvinio tipo breketai

Dar viena alternatyva norintiems nepastebimų dantų tiesinimo aparatų – taip vadinamieji liežuviniai dantų breketai. Jie klijuojami ant vidinio dantų paviršiaus, todėl šypsantis yra visiškai nepastebimi. Tai didžiausias jų pranašumas lyginant su anksčiau išvardytaisiais ir metaliniais dantų breketais. Tokio tipo ortodontiniai aparatai padeda išspręsti praktiškai visas sąkandžio problemas. Santykinai aukšta jų kaina lėmė, kad šio tipo breketai yra populiaresni tarp suaugusių žmonių, dantų tiesinimui galinčių skirti daugiau pinigų – liežuviniai breketai taip pat yra brangesni.

Kai kurie lieka ištikimi klasikai

Pacientai, norėdami sutaupyti ar būti užtikrinti rezultatu, renkasi ir tradicinius metalinius breketus. Pastarieji išrasti pirmiausia ir yra patikrinti laiko, tad tinka daugeliui. Retais atvejais, bet pasitaiko, kad pacientai šių breketų dėl alergijos tam tikriems metalams nešioti negali. Todėl dar prieš sudedant dantų breketus reikėtų įsitikinti, ar asmuo nėra kamuojamas alergijų. Reikėtų pastebėti, kad egzistuoja ir mini breketai, kurie tinka mažus dantis ar didelius tarpelius tarp smulkių dantų turintiems pacientams.

Ko griebtis, kad išvengtumėte skausmo

Kadangi tuomet, kai atliekamas dantų tiesinimas, kaulinis audinys neišvengiamai juda, nepavyksta išvengti ir su tuo susijusio skausmo, dažnai atsirandančių uždegiminių reakcijų. Tačiau skauda ne visą laiką, o daugiausia gydymo pradžioje, tik uždėjus dantų breketus, ir vėliau, po reguliarių apsilankymų pas ortodontą, kai breketai pakoreguojami. Tačiau skausmą neretai nulemia ir tiesinamojo aparato lanko savybės – šioje srityje dirbantys specialistai siekia sukurti elastingus lankus, spyruoklėles, kurios nekeltų diskomforto ir aštraus skausmo.