Implantas ar tiltelis? Kelių gretimų dantų implantavimas

Jei paciento burnoje nėra kelių gretimų dantų, jų atkūrimui galima pasitelkti dantų implantavimą. Paprastai kaule įtvirtinami keli dantų implantai, o ant jų fiksuojamas dantų tiltas. Trūkstamų dantų ir implantų skaičius nebūtinai turi sutapti. Pavyzdžiui, jei neturite trijų gretimų dantų, greičiausiai prireiks dviejų implantų, kurie bus įsriegti kiaurymės kraštuose. Šiame straipsnyje plačiau papasakosime, kaip vyksta implantacijos procedūra ir kaip atliekamas protezavimas, taip pat paaiškinsime, kuo protezavimas ant implantų yra pranašesnis už tiltinį protezą, tvirtinamą ant atraminių dantų.

Implantavimas kai nėra kelių dantų vienoje eilėjeKaip vyksta dantų implantavimas?
Jei jūsų sveikata puiki, o ir odontologas, įvertinęs jūsų dantų bei burnos būklę, nemato kliūčių implantacijai, operacija gali būti atliekama jau kito vizito metu. Pirmiausia atliekama vietinė nejautra. Kai anestetikai suveikia, reikiamose vietose prapjaunamos dantenos ir įsodinami dantų implantai. Tada pjūvio vieta sutvarkoma (susiuvama) ir paliekama gyti. Vieno danties implantavimas trunka apie 30 minučių, atitinkamai dviejų dantų implantavimas trunka dvigubai ilgiau. Po 3-7 dienų pacientai paprastai nebejaučia jokio diskomforto (kraujavimo, skausmo, tinimo). Dar po 3-6 mėnesių dantų implantai suauga su kaulu. Tada uždedamos gijimo galvutės, kurios padeda tinkamai suformuoti dantenas.

Ką reikia žinoti apie protezavimą?
Per tą laiką, kol dantų implantai prigyja, laboratorijoje yra pagaminamas dantų tiltas. Populiariausios medžiagos jo pagaminimui – metalo arba cirkonio keramika. Cirkonio keramika pasižymi ypač estetiškomis savybėmis, yra tvirta ir ilgaamžė. Metalo keramika taip pat yra tvirta bei ilgaamžė, tik jos estetiškumas yra kiek mažesnis. Kita vertus, metalo keramika yra pigesnė, todėl kiekvienas pacientas pasirenka jam priimtiniausią variantą. Protezavimas pradedamas, kai dantų implantai yra visiškai suaugę su kaulu. Naudojant specialias medžiagas dantų tiltas yra pritvirtinamas prie implantų. Jis yra fiksuotas (t.y., neišimamas), tvirtai ir stabiliai laikosi burnoje.

Kuo pranašesnis ant implantų tvirtinamas dantų tiltas?
Dantys gali būti atkuriami ir be implantacijos – ir šis metodas yra pigesnis bei greitesnis. Visgi, protezavimas ant implantų turi kur kas daugiau pranašumų. Visų pirma, jei dantų tiltas yra tvirtinamas ant implantų, nereikia nušlifuoti šalia kiaurymės esančių dantų (jei implantų nėra, būtent ant gretimų sveikų dantų ir yra tvirtinamas protezas). Jei dantys nešlifuojami – jie nepažeidžiami. Antra, kramtymo krūvis yra tolygiai paskirstomas visiems dantims. Jei dantų tiltas yra tvirtinamas ne ant implantų, o ant atraminių dantų, visas kramtymo krūvis atraminiams dantims ir atitenka. Negana to, kad dėl nušlifavimo jie ir taip yra silpnesni, jiems tenka atlikti ir dvigubą darbą. Atitinkamai, jie daug dažniau genda, greičiau susidėvi. Trečia, ant implantų uždedamas nuolatinis protezas, jo nereikia išiminėti, o jei implantų nėra, protezas yra išimamas – taigi jis reikalauja didesnės priežiūros ir nėra toks patogus. Ketvirta, ant implantų tvirtinamas protezas yra estetiškesnis ir stabilesnis.

Jei gyvenate Kaune, rekomenduojame odontologijos kliniką „Dantenė”, čia atliekamos dantų implantavimo paslaugos