Kokius privalumus suteikia dantų implantų

Patenkintas pacientasKodėl dantų implantai yra taip giriami? Kodėl apie juos palankiai atsiliepia odontologai? Kodėl juos turintys žmonės džiaugiasi savo pasirinkimu? Todėl, kad dantų implantacija – pats pažangiausias šiuolaikinis dantų atkūrimo būdas, turintis begalę privalumų. Pasidomėkime, kokie jie.

Patogumas

Jei dantis jums yra atkuriamas implantacijos metu, jis tampa tarsi nuosavu dantimi. Jūs neatskirsite, kuris dantis yra „tikras“, o kuris – „dirbtinis“. Dantų implantai garantuoja komfortą ir patogumą. Be to, priešingai nei protezų, jų nereikia išiminėti ir išlaidauti perkant specialius tvirtinimo klijus.

Pagerėjusi kramtymo kokybė

Viena didžiausių problemų neturint dantų – kaip sukramtyti maistą? Tai tampa išties didele problema: valgyti juk reikia, o ir vien košėmis bei jogurtais gyvas nebūsi… Dantų implantacija tuo ir džiugina, kad po jos kramtymo funkcija yra visiškai atkuriama, taigi, pacientai gali valgyti visą mėgstamą maistą nesibaimindami, kaip jį reikės sukramtyti.

Estetiškumas

Dantų implantacijos metu atkurti dantys yra visiškai tokie patys kaip ir jūsų natūralūs dantys. Protezavimo metu naudojamos medžiagos, kurios leidžia priderinti naujojo danties atspalvį, blizgesį bei formą prie kitų dantų. Kiekvienas odontologas garantuos, kad jūsų naujoji šypsena bus neatremiama.

Ilgaamžiškumas

Dantų implantai gali tarnauti net keliasdešimt metų. Taigi, dantų implantacija – išties ilgalaikė investicija. Nors kartais gali atrodyti, kad dantų implantų kaina yra per didelė, pagalvokite apie tai, kiek laiko jie jums tarnaus. Žinoma, svarbu dantis tinkamai prižiūrėti ir nepamiršti elementarios burnos higienos.

Apsauga nuo pakitimų

Ar žinojote, jog neturint dantų žandikaulio kaulas ima „tinginiauti“ ir pradeda tirpti? O ar girdėjote apie tai, kad šie procesai lemia ir veido deformacijas – žmogus atrodo vyresnis nei yra iš tiesų? Be to, jei dalies dantų netenkama, likę dantys turi „dirbti“ dvigubai, todėl greičiau susidėvi. Taip pat jie gali pasislinkti, susikreivinti, pakrypti. Dantų implantai atstoja natūralaus danties šaknį, tad žandikaulio deformacijų ir kitų minėtų pakitimų yra išvengiama.

Jokios žalos kitiems dantims

Jei dantys atkuriami pasitelkiant tiltelį, šalia kiaurymės esantys dantys yra nušlifuojami, kad ant jų būtų galima užmauti protezą – taip sveiki dantys yra stipriai pažeidžiami. Jei trūkstamo danties vietoje įsodinamas implantas, vainikėlis tvirtinamas ant jo, vadinasi, likę dantys yra išsaugomi.

Plačios pritaikymo galimybės

Dantų implantacija gali būti taikoma tiek tiems pacientams, kuriems trūksta tik vieno danties, tiek ir tiems pacientams, kurių žandikaulis yra visiškai bedantis. Jei visa dantų eilė tvirtinama ant implantų, šis sprendimas yra daug pranašesnis už įprastus išimamus protezus. Po implantacijos jaučiamasi kaip su nuosavais dantimis, o išimami protezai nėra nei labai patogūs, nei labai stabilūs, nei estetiški.