Artrozė – kaip ją gydyti?

ArtrozėArtrozė – tai neuždegiminio pobūdžio sąnarių liga, kurios negydant ji progresuoja, atsiranda sąnario kremzlės degeneracija ir nykimas. Tai dažniausiai pasitaikanti liga, kuri labiau būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau gali būti ir įgimta arba po traumos. Gali būti kelio sąnario, klubo sąnario, plaštakų delnakaulių sąnarių ar kt. artrozė.

Patys pirmieji požymiai, signalizuojantys apie galimą artrozę – tai sąnarių braškėjimas, itin dažnai pasitaikantis kelio sąnario užsikirtimas. Taip pat nereikėtų numoti ranka, jeigu jaučiamas sąnarių skausmas, ilgiau pasėdėjus ar pagulėjus, sąnariai tarsi sustingsta ir reikia laiko juos pramankštinti.

Artrozę gali lemti paveldimumas, taip pat per didelis kūno svoris, intensyvus sportas ar kiti fiziniai krūviai. Be to, šią sąnarių ligą paskatina ir patirtos kelio menisko ar raiščių plyšimo traumos.

Gera žinia yra ta, kad tam tikra profilaktika gali padėti išvengti šių nemalonumų arba juos atitolinti. Kaip pavyzdys, viena iš tokių profilaktikų – savo kūno masės kontrolė, jeigu yra poreikis – svorio metimas. Kitas svarbus dalykas – fizinis krūvis, labai svarbu tinkamai ir tolygiai jį paskirstyti, jeigu yra galimybė – pakeisti darbo pobūdį. Taip pat daugiau judėti, padaryti kuo daugiau žingsnių pėsčiomis, labai padeda važiavimas dviračiu ir plaukimas.

Tačiau, jeigu jau nepavyko išvengti sąnarių artrozės arba turite įtarimų, kad jaučiate būtent šios ligos požymius, būtina kreiptis į specialistus. Kaip teigia sbklinika.lt ortopedai – traumatologai, pačioje ligos pradžioje galima ligą suvaldyti. Pagal ligos stadiją tam gali būti pasitelkiami medikamentai arba kitos nemedikamentinės priemonės. Medikamentai dažniausiai padeda tik laikinai, numalšinti skausmus, bet ligos neišgydo. Tačiau uždelsus arba visai negydant, pasekmės yra kur kas sudėtingesnės – gydymas chirurginiu būdu tampa neišvengiamas.

Dažniausiai pasitaikančios komplikacijų pasekmės – tai kelio arba klubo sąnario protezavimas.