Kokios pagalbos galima tikėtis ortopedijos klinikoje?

Gydytojo ortopedo paslaugosGrožio chirurgija“ ortopedijos klinikos Kaune gydytojas, ortopedas-traumatologas Gintautas Pocius sako, kad paciento norimą rezultatą gydytojas gali pasiekti tik bendromis jo ir savo pastangomis. Kartais pacientai tikisi, jog gydytojas padarys stebuklą ir ligą, į kurią žmogus nekreipė dėmesio ilgą laiką, išgydys per vieną dieną ar net valandą. Deja, dauguma ligų ir judėjimo sutrikimų tuo sunkiau ir brangiau pagydomi, kuo ilgiau į juos nekreipiama dėmesio. Dėl šios priežasties pacientai neturėtų bijoti gydymo ir kreiptis į ortopedijos centro specialistus kiek galima anksčiau.

Ortopedijos centre Kaune galima tikėtis pagalbos gydant tokius judėjimo sutrikimus kaip sąnarių skausmai (klubo, peties ar kelio), negalėjimas ištiesti rankos ar kojos, pirštų „strigimas“, sąnarių traškėjimas. Profesionalūs gydytojai, naudodamiesi modernia ortopedijos technika, gali atlikti peties, kelio, čiurnos artroskopiją, klubo sąnario endoprotezavimą, sąnarių kremzlių rekonstrukciją, iškrypusio kojos nykščio (vadinamojo „hallux valgus“ deformacija) korekciją. Ortopedijos klinikoje koreguojami „plaktukiniai“ kojos pirštai, atliekama Achilo sausgyslės, kryžminių kelio raiščių plastika.

Pajutus pirmuosius judėjimo sutrikimus – skausmą stojantis, gulant, sėdantis ar tupiant; maudimą; sąnarių tinimą ar braškėjimą; pojūtį, kad sąnarys „išėjo iš vietos“ – reiktų kreiptis į savo šeimos gydytoją siuntimui pas ortopedą arba tiesiai į ortopedijos kliniką. Pirmosios konsultacijos metu gydytojas išsiaiškins, kokie simptomai neleidžia jums kokybiškai gyventi, atliks pirminius tyrimus. Prireikus jums bus atlikti rentgeno tyrimai: alkūnės, riešo, plaštakos, kaklo, peties, klubo, pėdos, čiurnos, kelio ar dilbio sąnario rentgenograma.

Ankstyvoje stadijoje diagnozuoti judėjimo sutrikimai gali būti pagydomi derinant kineziterapiją ir masažus, kartais pasitelkiant ir vaistus. Jeigu pacientas delsia ir į gydytoją kreipiasi tik tada, kai sąnarių pažeidimai tampa negrįžtami, jam rekomenduojama atlikti operaciją. Ortopedijos centre atliekamos endoprotezavimo (dažniausiai – klubo sąnario) operacijos, artroskopinės sąnarių operacijos, sausgyslių ir kitų kraujagyslių plastika. Lietuvoje pacientai į ortopedijos kliniką dažniausiai kreipiasi dėl klubo sąnario pakeitimo dirbtiniu, plyšusio kelio menisko, iškrypusio kojos nykščio.

Ortopedijos klinikose Kaune, Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose dažnai lankosi aktyviai sportuojantys, dirbantys sunkų fizinį darbą ar tiesiog traumą patyrę žmonės. Kartais jie nedrįsta kreiptis į specialistą laiku, nes jiems atrodo gėda rodyti savo judėjimo sutrikimus, kalbėtis apie negalias, kurios neleidžia jiems kokybiškai gyventi. Nesvarbu, kokiomis aplinkybėmis atsirado skausmas ir judėjimo sutrikimai (kartais jie gali būti netgi įgimti) – ortopedijos centro specialistai laikysis konfidencialumo ir visada ras jūsų psichologinei, fizinei bei finansinei būklei geriausią sprendimą.

Dalis pacientų bijo jiems „gresiančios“ operacijos dėl skausmo ar galimų komplikacijų, ilgo gijimo periodo. Vertėtų žinoti, kad dauguma operacijų atliekamos naudojant dalinę ar pilną nejautrą, todėl nebūna skausmingos. Dažniausiai operacija trunka vos 30-90 minučių, po kai kurių iš jų pacientas gali keliauti namo jau tą pačią dieną.