Kodėl staigus svorio priaugimas nėra gerai žmogaus sveikatai?

Staigus svorio priaugimasPriaugti svorio žmonės siekia dėl įvairių priežasčių tai gali būti suprastėjusi sveikata, noras atsigauti, raumenų auginimas sportuojant ir t.t. Priemonių tam pasiekti taip pat yra nemažai – specialios dietos, maisto produktai ar maisto papildai sportui.

Deja, kaip ir metant svorį, svorio auginimas privalo būti progresyvus, tam, kad išvengti nereikalingų kalorijų kurios vėliau galėtų virsti į riebalus. To nedarant nepavyks nei susitvarkyti mitybos nei priaugti sveikos raumenų masės.

Šiame straipsnyje – apie tai, kas būna, kuomet svoris auga per staigiai.

Staigus svorio priaugimas reikš didelę riebalų masę

Dažniausiai staigus svorio priaugimas reikš riebalų masės organizme padidėjimą. Per didelis riebalų kiekis gali rimtai paveikti jūsų sveikatą. Medicinoje tokia būklė dažnai yra vadinama „nutukimu esant normaliam svoriui. Tai reiškia, jog net ir esant normaliam KMI, didžiąją žmogaus masės dalį sudaro riebalai o ne raumenys.

Tokia būklė nėra sveika mūsų organizmui ir gali atsiliepti rimtomis pasekmėmis – širdies ligomis, diabetu, ar kitomis lėtinėmis ligomis. Dėl šios priežasties staigus svorio priaugimas yra labai pavojingas.

Mažiau raumenų masės

Lėtas svorio augimas žmogui padeda auginti ne tik riebalų, tačiau kartu ir raumenų masę. Norint priaugti daugiau raumenų, žinoma, reikės ir įdėti ir daugiau pastangų. 

Realiai pasiekiamas tikslas yra apie 200-300 g raumenų masės. Nesportuojant daugiau nei du trečdaliai jūsų gaunamų kalorijų virs riebalų mase.

Svarbu pabrėžti, jog raumenų auginimas – tai nereikš, jog jūs virsite kultūristu. Jų auginimo tikslas pagrindine turi būti gerinti jūsų sveikatos būklę, sustiprinti organizmą bei suteikti jums daugiau jėgų įvairiai kasdieniai veiklai.

Norint tinkamai auginti masę, mitybos specialistai paprastai rekomenduoja valgyti daugiau, tačiau tai daryti protingai. Čia bus labai svarbus proteinas ir produktai iš kurių jo galima pasisavinti. 

Geriausi jūsų draugai čia turėtų tapti paukštiena, žuvis, liesa mėsa ar pieno produktai. Specialistai rekomenduoja valgyti maždaug po 1 g proteino vienam kūno masės kilogramui.

Kombinuojant tai su reguliariomis, trijų kartų per savaitę treniruotėmis, jūs galėsite sėkmingai užsiauginti reikalingą raumenų kiekį.

Kaip priaugti svorio sveikai

Geriausias būdas priaugti svorio sveikuoju būdu – didinti suvalgomo maisto porcijas sveikais ir naudingais maisto produktais. Tai galioja visiems dienos patiekalams: pusryčiams, pietums ir vakarienei.

Papildomas kiaušinis ar sumuštinis rytais, didesnė salotų porcija per pietus ar sveikos mėsos kepsnys aprūpins jūsų organizmą būtiniausiomis medžiagomis, tačiau svarbiausia – bus sveikas ir naudingas.

Pabaigai

Trumpai aptarėme svorio auginimo klausimą ir kas būna žmogaus organizmui jei jis auginamas per staigiai. Nesvarbu ar norime atstatyti organizmą po ligos ar tiesiog turime tikslą užsiauginti raumenų masės, reikia valgyti protingai ir naudingai, kitu atveju teks labai nusivilti netikėtai atsiradusiu pilvuku.