Kokį poveikį žmogaus organizmui daro druskos lempos?

Druskos lempa yra dirbtinė lempa, pagaminta iš natūralios druskos. Prietaisas pašildomas ir apšviečiamas druskos blokelyje paslėpta elektros lempute. Dėl to į orą patenka įkrauti jonai (atliekama oro jonizacija).

Druskos lempa įėjo į mūsų gyvenimą kaip veiksminga priemonė, estetinė interjero dalis ir staliniai šviestuvai. Tai sveikatos ir šviesos energija, projektuojanti teigiamą mikroklimatą į namus. Šviestuvas visiškai nekenksmingas sveikatai, yra kvėpavimo takų ligų profilaktika, padeda stiprinti žmogaus imuninę sistemą.

Pagrindinės druskos lempų savybės ir charakteristikos

Namuose druskos lempa vaidina svarbų vaidmenį interjere. Stilingioms lempoms sukurti naudojamas didelis įvairių baltos Himalajų, Pakistano druskos blokelių asortimentas. Skirtingos formos ir spalvų tonai leidžia pasirinkti druskos lempą klasikiniam ir moderniam atnaujinimui (apstatymui).

Madingas dizainas yra tik maža dalis teigiamų savybių, o nauda sveikatai vaidina svarbų vaidmenį. Patalpų oro jonizavimas (valymas) gerina žmogaus būklę, sukuria komfortišką gyvenimą, teigiamai veikia žmonių miegą, tarnauja kaip profilaktinė priemonė, stabdo ligų progresavimą.

Pagrindinė druskos prietaisų paskirtis – žmogaus organizmo tobulinimas. Gamtos mums duotoje druskoje yra NaCl – 96-97,8%, taip pat Ca, Mg, K. Procedūrų kabinetą galite pasidaryti namuose, tam tereikia įsigyti druskos lempą, plokštes, žvakides, plyteles, inhaliatoriai.

Teigiamos druskos lempų savybės organizmui

Kiekvienas prietaisas turi druskos (druskos) kristalą, kuris, kaitinant viduje esančia lempute, išskiria neigiamo krūvio jonus.

Druskos kristalai yra Himalajų druskos (ar kitos) blokai, kurių amžius viršija tūkstantį metų. Juose yra retų mikroelementų ir naudingų mineralų, daug NaCl.

Lempos veikimas yra laipsniškas oro prisotinimas neigiamais jonais, kurie jungiasi su teigiamais, o tai leidžia neutralizuoti ore esančius patogeninius mikrobus, kurie neigiamai veikia žmonių sveikatą.

Jonizacijos pagalba ne tik išvalomas oras ir pašalinami ligų sukėlėjai, bet ir nusėda dulkės, pagerėja patalpoje mikroklimatas, padidėja komfortas.

Įvairių dydžių ir formų modelių gamyba leidžia juos panaudoti bet kokiame interjere, suteikti gyvybės esamai aplinkai.

Šviesos bei jėgos šaltinis

Apšvietimo elementas yra papildomas šviesos šaltinis, nėra ryškus, neerzina, gali pasitarnauti kaip naktinė lemputė.

Lempa ir druska – tai derinys to, kas naudinga kūnui ir žmogaus komfortui. Todėl tokie prietaisai priklauso namų medicinos įrangos kategorijai.

Dėl savo antibakterinių savybių druskos prietaisas pasižymi antiseptiniu poveikiu.

Kad druskos lempa veiktų efektyviai, turėtumėte pasirinkti įrenginį, atsižvelgiant į kambario svorį ir plotą. Norint pasiekti maksimalų efektą, būtina teisingai nustatyti svorį: mažiems kambariams, kurių plotas 10-12 m2, pakanka 3 kg druskos gabalėlio.

Prietaiso naudojimas ir žala

Kaip ir visos technologijos, įrankiai, namų apyvokos daiktai, yra ir teigiamų, ir neigiamų pusių. Išardžius druskos lempą nauda ir žala čia nepalyginama, jokios žalos nėra. Prietaisas yra visiškai saugus žmonių sveikatai, nors jis turi tam tikrų kontraindikacijų naudoti. Apie juos kalbėsime toliau, bet dabar kalbame apie naudą.

Druskos lempų naudojimo privalumai

Atskleistas teigiamas poveikis suaugusiųjų ir vaikų organizmui.

 • Neigiamas iš elektros prietaisų neutralizuojamas, o bakterijos sunaikinamos.
 • Išvalomas oras, kuris padeda išvalyti organizmą.
 • Padeda greičiau atsigauti po ligų.
 • Turi profilaktinį poveikį, stiprina imuninę sistemą.
 • Pašalinami nemalonūs kvapai, išvengiama grybelio ir pelėsio susidarymo.
 • Dulkės nusėda, tai svarbu alergiškiems žmonėms.
 • Prideda stiliaus kambario dizainui.

Druskos lempų žala šiuo metu nenustatyta

Yra pavienių individualios netolerancijos atvejų. Žmogui nepatinka išgrynintas oras patalpoje, jį erzina lempos spalva ar forma. Medicinoje kvėpavimo takams gydyti aktyviai naudojamos dirbtinai sukurtos halokameros arba natūralūs druskos urvai.

Jonizacija prisideda prie:

 • Imuniteto stiprinimas.
 • Galvos skausmo pašalinimas.
 • Ūminių kvėpavimo takų infekcijų, SARS prevencija.
 • Odos būklės gerinimas.
 • Gyvybingumo didinimas.
 • Bronchinės astmos būklės gerinimas.
 • Naudinga nuo kosulio, bronchito.
 • Naudinga esant nervų sutrikimams.
 • Sumažina alergijos simptomus.
 • Teigiama dinamika sergant rinitu, faringitu.

Pabaigai

Druskos gaminių tarnavimo laikas neribojamas, viskas priklauso nuo teisingo lempos, lizdo ir kabelio veikimo. Jei reikia, juos galima pakeisti ir toliau naudoti medicininį apšvietimo įrenginį.

Šaltinis: bijunai-prienamo.lt