Dantų implantų įsriegimas Kaune

Šiandien dantų implantų vis dažniau prireikia įvairaus amžiaus pacientams – ne tik vyresnio amžiaus žmonėms, bet ir jaunimui. Jauni žmonės dantų netenka dėl paveldėjimo, traumų ar dantų bei dantenų ligų, pavyzdžiui, periodontito. Todėl labai svarbu žinoti, kur tokiu atveju kreiptis dėl dantų implantų ar kitų natūralių dantų pakaitalų.

Kauno mieste įsikūrusi odontologijos klinika „Altadenta“ siūlo visas odontologijos ir ortopedijos paslaugas, pradedant profilaktine burnos apžiūra ir profesionalia burnos higiena, baigiant dantų protezavimu ir implantavimu.

Moteris su implantuotais dantimis„Prarastas dantis – lyg tiksinti bomba“

Tikriausiai kai kuriems iš mūsų kyla klausimas: kam apskritai reikia keisti prarastą natūralų dantį dirbtiniu? Ypač toks klausimas kyla, kai dantis iškrenta mažiau matomoje burnos vietoje, kurios šypsantis net nesimato. Kauno klinikos „Altadenta“ implantologai sako, kad prarastas dantis yra lyg tiksinti bomba. Iš pradžių netekus danties pastebime tik jo poveikį estetiniam burnos vaizdui, tačiau ilgainiui jis gali pradėti kelti ir kitas problemas.

Visų pirma, į prarasto danties vietą gali pradėti krypti aplinkiniai dantys. Tai gali paskatinti veido formos pakitimus, žandikaulio kaulo irimą, dantų sąkandžio pokyčius. Antra, prarasto danties vietoje pradeda kauptis bakterijos, infekcija, o tai gali paskatinti periodontito ir kitų dantų ligų atsiradimą. Galiausiai danties netekimas gali turėti įtakos visam organizmui, pavyzdžiui, dėl blogiau sukramtomo maisto gali prasidėti skrandžio ir žarnyno veiklos sutrikimai.

Dantų implantų privalumai

Dantų implantai ir ant jų maunamos dantų karūnėlės yra tik viena iš dirbtinių dantų alternatyvų šalia kitų fiksuotų ir išimamų dantų protezų rūšių bei laikinų dantų. Vis dėlto dantų implantai savo savybėmis yra pranašesni už jas.

Klinikos „Altadenta“ specialistai išskiria tokius dantų implantų privalumus:

  • Ant dantų implantų maunami protezai savo išvaizda yra labiausiai panašūs į natūralius dantis, kadangi juos galima pritaikyti tokius, kad jie savo spalva, forma ir kitomis savybėmis būtų kuo panašesni į sveikuosius dantis;
  • Dantų implantas atstoja natūralią danties šaknį, todėl yra tinkamas net visiškai visą dantį praradusiam pacientui;
  • Ant dantų implantų maunami protezai pritvirtinami itin tiksliai, todėl pacientas nejaučia burnoje turintis dirbtinių dantų;
  • Dantų implantas – ilgalaikis ar net visą paciento gyvenimą išliekantis natūralių jo dantų pakaitalas;
  • Kitaip nei įprasto protezavimo metu, paciento aplinkiniai dantys nenukenčia sriegiant implantus, nes jų nereikia šlifuoti;
  • Dantų implantai – geriausias būdas sustabdyti kaulinio audinio žandikaulyje irimo procesą.

 Dantų implantų įsriegimo procesas

Dantų implantavimą sudaro trys pagrindiniai etapai: dantų implanto įsriegimas į žandikaulį, gijimo galvutės užsukimas ant implanto ir dantų vainikėlio pritvirtinimas ant implanto. Tarp šių etapų gali praeiti nuo vieno iki keleto mėnesių. Taip yra todėl, kad įsriegtas implantas pirmiausia turi prigyti ir tik tada ant jo gali būti tvirtinamas laikinas, o vėliau – ir nuolatinis danties protezas.