Kaip pasiruošti dantų implantavimo procedūrai?

Implantavimo procedūraDantų implantavimas, kaip ir daugelis procedūrų ar nesudėtingų operacijų, reikalauja tam tikto pasiruošimo. Taigi kad implantavimas būtų greitas ir sklandus, pacientai turėtų žinoti kelias gana svarbias taisykles. Kokios jos ir kokių žinių apskritai reikia turėti prieš ryžtantis dantų implantavimo procedūrai? Visa tai pabandysime trumpai aptarti.

Kai įsriegiami implantai, atliekama burnos ertmės operacija – ji praktiškai niekuo nesiskiria nuo kitų burnos ertmės chirurginių procedūrų. Įprastų chirurginių procedūrų ir operacijų metu raunami dantys, šalinami netaisyklingai išdygę ir užaugę protiniai dantys, persodinami kaulai, atliekamas sinuso pakėlimas, operuojamos alveolinės atsaugos ir panašiai. Visos minėtosios procedūros, tarp jų – ir dantų implantavimas, atliekamos taikant vietinį nuskausminimą.

Dantų implantai tvirtinami analogišku būdu – taikant vietinę anesteziją, kaip jau minėta, taigi pacientui nekeliami reikalavimai tą dieną būti nieko nevalgius. Gydytojas į kliniką atvykti tuščiu skrandžiu gali liepti tik tuomet, kai mato tam būtinybę ir iš anksto apie tokį reikalavimą pacientą informuoja. Tą dieną, kai bus įsriegiamas vienas ar daugiau dantų implantų, reikėtų pavalgyti sotesnius pusryčius, priešpiečius ar pietus, priklausomai nuo to, kuriuo metu apsilankysite pas specialistą.

Nejautra, ne paslaptis, veiks kelias valandas, tad valgyti gali būti nepatogu – veidui ir liežuviui nutirpus, ne vienas pacientas yra skaudžiai įsikandęs. Be to, po implantacijos dantentos bus sudirgintos ir šiek tiek pažeistos, tad kramtydami galite pajusti nedidelį diskomfortą. Jau kitą dieną ar po kelių dienų dantenos taps normalios struktūros – tokios, kokios buvo prieš implantavimą.

Rekomendacija moterims – tą dieną, kai į viršutinį arba į apatinį žandikaulį bus sriegiami dantų implantai, venkite makiažo priemonių, ypač – lūpų dažų. Prieš implantavimą odą ir burnos ertmę specialistas privalo kruopščiai dezinfekuoti, o kosmetinės priemonės šį veiksmą gerokai apsunkina, neretai gydytojai nėra pasiruošę specialių makiažui nuvalyti skirtų priemonių. Gydytojui, kuris implantuoja implantą, tiktai nėra svarbu ir aktualu, ar jo pacientė yra pasidažiusi, ar ne. Juk ir prieš operacijas moterys nesipuošia ir nesidažo, nes tiesiog atvyksta kitu tikslu. Profesionalams pašaliniai dalykai, tokie, kaip makiažas, niekada nerūpi, nes jie siekia savo darbą atlikti 100 procentų kokybiškai ir gerai.

Vyrams prieš vykstant implantuoti dantį ar dantis rekomenduojama nusiskusti – tai taip pat palengvins dezinfekavimo procesą. Nieko tokio, jei barzdelė yra vos dienos ar dviejų, tačiau ilga barzda implantuojančiam gydytojui kiek pablogins matymo lauką. Žinoma, jei barzda yra neatskiriama paciento stiliaus ir išvaizdos dalis, niekas per galvą tikrai neduos ir per prievartą nusiskusti nelieps atėjus net ir su pačia ilgiausia barzda.

Gydytojas matydamas, kad atvejis sudėtingesnis ir labiau komplikuotas nei kiti atvejai, pacientui prieš atvykstant danties implantavimui gali liepti išgerti skausmą malšinančių medikamentų, tam tikrų antibiotikų ar panašiai. Šių rekomendacijų verta, netgi būtina paisyti.

Kad išvengtumėte streso ir sumaišties, dar iki bus sudedami dantų implantai užpildykite visus gydytojo duotus dokumentus. Taip pat dar iki implantų įsriegimo apgalvokite, ar turėsite pakankamai pinigų visoms būtinoms procedūroms. Sudėjus implantą ar kelis – ne metas svarstyti, iš kokių lėšų apmokėti sąskaitas.

Pati vertingiausia informacija, kurią gali suteikti gydytojas implantologas – kad jums nereikėtų jaudintis ir svarstyti, ar implantavimas pavyks. Implantacija nėra skausminga ir ilga procedūra, tad baimintis tikrai nėra ko. Tad belieka ryžtis ir nuvykti pirmajai konsultacijai, o vėliau viskas klostysis tinkama linkme – jau po kelių mėnesių galėsitės džiaugtis pilnai savo funkciją atliekančiais dantukais.