Privati dermatologė ar dermatologė viešojoje poliklinikoje?

Iškilus odos problemoms, dauguma žmonių kreipiasi į savo šeimos gydytoją, tikėdamiesi gauti siuntimą pas odos gydytoją – dermatologę – toje pačioje poliklinikoje. Kartais jie lieka nemaloniai nustebę, sužinoję, jog pas dermatologę jie patekti galės tik po savaitės ar net mėnesio. Tokiais atvejais kyla klausimas: galbūt vertėtų turėti privačią dermatologę?

Odos gydymas VilniujeVienas trūkumas, daugybė pliusų

Be jokios abejonės, priežastis, kodėl ne kiekvienas iš mūsų galime sau leisti turėti privačią dermatologę, ypač Vilniuje ar kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, yra nemaža apsilankymo pas tokią specialistę kaina. Vien konsultacija dėl alergijos ar kitos odos problemos gali siekti pusę šimto eurų, o kur dar tyrimai ir gydomosios procedūros… Nors kai kurios Vilniaus ir kitų miestų dermatologijos klinikos siūlo įvairias nuolaidas pirmajai konsultacijai ar naujiems klientams, net ją pritaikius apžiūros kaina daugeliui gali pasirodyti per didelė.

Aukštą privačios dermatologės paslaugų kainą Vilniuje ir kitur lydi ir nemažai privalumų. Visų pirma, eilės pas privačią odos gydytoją yra gerokai trumpesnės. Kai kuriose dermatologijos klinikose tą pačią dieną galite sulaukti ir konsultacijos, ir reikalingų tyrimų rezultatų ir, prireikus, operacijos ar kitos gydomosios procedūros. Viešojoje gydymo įstaigoje tam prireiktų keleto atskirų apsilankymų, kuriuos skirtų keletas dienų ar savaičių. Antra, privati dermatologė gali skirti daugiau individualaus dėmesio kiekvienam pacientui nei jo gali skirti odos gydytoja poliklinikoje, kuri turi itin didelį darbo krūvį. Todėl iš privačios dermatologės apie savos odos problemas galite gauti itin išsamią informaciją, o ne ieškoti jos internete, išgirdę diagnozę viešojoje klinikoje.

Kas ieško, tas randa

Antra vertus, yra puikių specialistų, dirbančių ir viešosiose poliklinikose. Jei turite pakankamai laiko ar, dar geriau, jums yra rekomendavę savo darbui atsidavusią dermatologę tokioje poliklinikoje – šaunu! Tokiu atveju jūs galite gauti tokį pat kokybišką aptarnavimą viešojoje poliklinikoje, neišleidę daugybės pinigų. Tiesa, kartais reikia skirti pakankamai daug laiko tokios specialistės paieškoms. O ir patekti pas ją gali nebūti lengva – juk ne jūs vienas žinosite, kad viešojoje poliklinikoje galima atrasti „aukso branduolį“.

Sveikata – brangiausias turtas

Vis dėlto būna atvejų, kai dermatologės paslaugų poliklinikoje „išlaukti“ neįmanoma, net jei ji yra puiki savo srities specialistė. Tai atvejai, kai odą skauda, jos bėrimas, ištinimas ar kiti odos ligų požymiai yra labai ryškūs ir trukdo tinkamai dirbti ar ilsėtis. Nors tokius požymius galima traktuoti kaip „skubią pagalbą“ ir bandyti „prasmukti“ į eilės viešojoje poliklinikoje priekį, nemanykite, kad būsite vienintelis, tą dieną tai sugalvojęs.

Be to, kai kurie odos bėrimai gali būti labai rimtų ligų požymiai. Tokiais atvejais būtų geriausia prisiminti, kad brangesnio turto už pačią sveikatą nėra, ir kreiptis ten, kur pagalbą jums suteiks kiek įmanoma greičiau ir kokybiškiau.