Šalčio įtaka Jūsų šuns sveikatai. Kaip jį apsaugoti?

Už lango gąsdinantis ir nemalonus šaltis kelia diskomfortą ne tik žmonėms, tačiau taip pat ir šunims, kurie dažniausiai laiką kur kas mieliau leistų kambaryje, kadangi tik tokiu atveju savijauta bus gera. Tiesa, į lauką eiti reikia. Ne tik dėl tualeto poreikio, tačiau taip pat ir dėl paprasčiausiai gryno oro, kuris reikalingas ir žmogui, ir šuniui.

Veterinarijos gydytojasŽinoma, kai šaltis yra didelis – reikia ieškoti priemonių, kurios gali padėti šuniukui kur kas geriau jaustis lauke. Juk jiems taip pat šalta. O apie tai, kokia priežiūra yra reikalinga, pasakoja „Siaurio Šnauceris“ klinikos veterinarijos gydytojas.

Apsaugokite pėdutes

Pirmiausia labai svarbu pasirūpinti, kad Jūsų šuns pėdutės būtų maksimaliai apsaugotos. Jas saugoti reikia ne tik nuo šalčio, tačiau taip pat ir druskų, kuriomis yra dengiamos gatvės. Druskos ir šaltis Jūsų gyvūno pėdutėms yra baisus derinys, kadangi jos graužia odą ir taip labai apsunkina gyvūno savijautą.

Siūlome naudoti specialius kremus, balzamus, kurie padeda užtikrinti, kad pasivaikščiojimai net ir per šalčius arba atlydį, kai druskos tirpsta – nebus baisūs.

Tinkami drabužiai

Žinoma, šalčio metu reikalingi patikimi drabužiai, kurie padės Jūsų gyvūnui visada gerai jaustis. Šiuo metu rūbų pasiūla šunims yra labai plati, tad tikrai kiekvienas ras tokius, kurie geriausiai dera jo gyvūnui.

Svarbiausia yra suprasti, kad drabužiai yra būtini. Ypač kambariniai šuniui, kuris yra pratęs prie šilumos. Lauke jis taip pat jaučiasi blogai, kaip ir žmogus, kuris per didelius šalčius eina į lauką vos su vienu megztiniu. Reikia geros aprangos, kad pasivaikščiojimas būtų malonus.

Daugiau judėjimo

Jeigu labai šalta – tokiu atveju reikia daugiau judėti, kadangi tai sumažins ir šalčio poveikį. Taigi, išeikite kartu su šunimi pasivaikščioti. Esame tikri, kad tokiu atveju ir jūsų savijauta bus kur kas geresnė ir tuo pačiu šuniui nebus šalta.

Labai blogai, kai kurie šunys nemėgsta vaikščioti vieni, tačiau šeimininkai nenori eiti kartu, nes jiems šalta. Tačiau juk šalta ir šuniui. Jis bus greta durų ir lauks, kol galės patekti į patalpą, o tai yra žala jo sveikatai, tad būtinai judėkite kartu ir skatinkite šunį aktyviau lakstyti. Tai padės išvengti šalčio.

Normuokite laiką lauke

Per didelius šalčius reikia normuoti buvimą lauke. Ir jums pačiam, ir šuniui. Užtenka vos  minučių, kad pavyktų peršalti. O susirgti galite ne tik jūs, tačiau ir jūsų šuo. Taigi, būkite lauke, kadangi gryno oro reikia. Tačiau nepamirškite, kad per ilgas buvimas gali būti peršalimo priežastis. Venkite to.

Būkite kartu

Galiausiai pasikartosime, kad buvimas kartu gali padėti Jūsų gyvūnui išvengti peršalimo, kadangi žmogus pagal save gali spręsti – ar jam jau labai šalta. Galiausiai, kiekvienas šeimininkas geriausiai pažįsta savo šunį ir žino – ar didelis šaltis jiems yra bėda. Juk kai kurie lengviau pergyvena, kai tuo tarpu kiti – sunkiau. Leiskite savo šuniui pabūti lauke, tačiau pasirūpinkite, kad tas buvimas jam nesukeltų diskomforto arba net ligų.

Pabaigai…

Svarbiausia yra tinkamai pasirūpinti savo gyvūnu, kadangi tik tokiu atveju jis išvengs ligų ir gerai jausis. Tiesa, kartais ligos yra neišvengiamos. Tokiu atveju visada pirmiausia reikalinga skubi veterinaro pagalba, kadangi kartais bandymai susitvarkyti su ligomis patiems, deja, gali atnešti priešingą rezultatą, tad geriau net nebandyti.

Patikimą veterijos gydytoją rasite:

UAB, Siaurio Šnauceris
Adresas: Technikos g. 39, LT-51338, Kaunas
Telefonas: +37065555818
El. paštas: info@snaucerisvet.lt
Darbo laikas: I-V 9:00 – 20:00
Gydytojų konsiliumas: 14:00 – 15:00
VI-VII 9:00 – 17:00
Budintis gydytojas 00 – 24 val.