Apie dantų implantus ir jų gamintojus

Implantų gamybaŠiais laikais modernios technologijos sėkmingai pritaikomos bene visose srityse, ypač daug inovatyvių sprendimų priimama medicinoje. Pavyzdžiui, šiais laikais jau nebeatrodo taip baisu netekti danties, kadangi šiuolaikinė medicina turi kuo jį pakeisti – puikiu natūralaus danties pakaitalu implantu. Neretai implantas supainiojamas su danties protezu. Tai ne tas pats. Implantas, kalbant paprastai, yra šaknies pakaitalas, jis yra pagrindas protezui. Dantų implantai gaminami iš titano ir chirurginiu būdu įsriegiami į žandikaulio kaulą. Implantui prigijus, jis tampa puikia, tvirta atrama danties protezui. Jei vienoje vietoje nėra kelių dantų, ne visada būtina sriegti atskirus implantus visiems netektiems dantims. Galimas variantas – sujungti implantai, turintys tarpines dalis.

Kaip jau minėta, dantų implantai gaminami iš tokių patvarių medžiagų kaip titanas, porcelianas. Titanas – chirurgijoje dažniausiai naudojamas metalas, kadangi yra labiausiai suderintas su žmogaus biologija ir pasižymi tokiomis savybėmis kaip lengvumas, atsparumas korozijai, tvirtumas.

Pastaruoju metu populiarėja dantų implantai iš cirkonio oksido, taip pat pasižyminčio tvirtumu ir išsiskiriančio ypatingu baltumu. Nors ši medžiaga irgi gerai suderinta su žmogaus biologija, puikiai įsitvirtina žandikaulyje, apie ją visgi medicinoje dar kalba atsargiai, kadangi nėra išsamių tyrimų ir mokslinio pagrindimo, kad galima būtų drąsiai kalbėti apie cirkonio oksido perspektyvas.

Gydymas dantų implantais šiandien taikomas vis plačiau, o jo privalumais ir patikimumu neabejojama: dantų implantai suteikia estetikos, galimybę šypsotis (kurią dauguma praranda, netekę danties ar kelių dantų), sudaro biologinį junginį su kauliniu audiniu, jie tampa atrama kitiems dantims, atkuria danties funkcionalumą, apsaugo nuo kaulo atrofijos, kuri pasireiškia ilgai būnant be danties ar kelių dantų, taip pat dantų implantai padeda išsaugoti kaulinį audinį.

Dantų implantų rūšių yra labai daug, tai patvirtina jų gamintojų skaičius – apie 200 oficialių implantų gamintojų. Lietuvoje populiariausios implantų sistemos yra BioHorizons, Ankylos ir Straumann.

BioHorizons implantai – amerikietiškas produktas, mūsų šalie rinkoje jau kelerius pastaruosius metus užimantis lyderio poziciją. Vienas esminių tai lemiančių aspektų – geras kainos ir kokybės santykis. Neretai pacientus masina galimybė nemokamai pakeisti neprigijusį implantą. Ne paslaptis, kad apie 3–4 proc. implantų neprigyja. Todėl šiuos gamintojas pakeičia naujais, o klientui tai nieko nekainuoja.

Ankylos implantai – taip pat vieni pirmaujančių, o jų konstrukcija pritaikyta kuo tiksliau atitikti natūralią dantų estetiką bei mechaninį stabilumą.

Straumann implantai – šveicarų ir amerikiečių produktas. Ši implantų sistema labiausiai pagrįsta moksliškai, o implanto neprigijimo tikimybė viena mažiausių – tik 1–2 atvejai iš 400.