Kuo skiriasi dantų protezavimas ant implantų ir tiltelio metodu?

Dantų implantai ir tiltelisRuošiatės pakeisti prarastus natūralius dantis dirbtiniais ir svarstote, kurį iš daugybės odontologijos klinikose siūlomų paslaugų rinktis? Dantų implantavimas skamba kaip siaubo filmo scenarijus, o dantų protezai kelia vienintelę asociaciją: primena močiutės ar senelio išimamus ir nenatūralius dantis? Šis trumpas straipsnis skirtas tam, kad daugiau sužinotumėte apie du pagrindinius dantų protezavimo būdus: dantų implantavimą ir protezavimą naudojant dantų tiltelį.

Pradėkim nuo paprastesnio, pigesnio, greičiau atliekamo, bet, deja, ne itin natūralią šypseną suformuojančio dirbtinių dantų įtvirtinimo jūsų burnoje metodo: protezavimo tiltelio metodu. Dantų tiltelis – tai dirbtinė atrama netikriems dantims, kuri suteikia galimybę turėti nuolatinį (neišimamą) dantų protezą. Norint taikyti šį dantų protezavimo metodą, visų pirma reikia turėti bent keletą „tikrųjų“ dantų, tuomet juos nušlifuoti, tvirtinti ant jų dantų tiltelį, o ant jo – dantų karūnėles (kurias ir vadiname protezais).

Dantų implantavimas – visiškai kitoks procesas. Dalį pacientų jis stebina (ar net gąsdina) savo kaina ir operacijomis, kurias reikia atlikti norint implantuoti dantis, bet kartu neabejotinai užtikrina natūraliai atrodančią šypseną ir ilgalaikį (ar net visą gyvenimą trunkantį) efektą. Dantų implantai – tai maži metaliniai varžtai, kurie yra įsukami į vidinę žandikaulio pusę ir atstoja dantų šaknis. Ant implantų yra sriegiamos dantų karūnėlės (protezai). Pacientus gąsdinanti dantų implantavimo proceso dalis yra implantų „įsodinimas“ į žandikaulį. Dantų implantavimas gali atrodyti nemaloniai, nes jam atlikti būtina prapjauti dantenas. Implanto „sugijimas“ trunka net iki keleto mėnesių ir tik tuomet ant jų galima dėti nuolatinius dantų protezus (iškart po implantavimo ant dirbtinių dantų šaknų tvirtinami tik laikini protezai).

Vis dėlto vis daugiau pacientų šiandien renkasi būtent dantų implantavimą. Juos vilioja galimybė rinktis iš daugybės implantų gamintojų produkcijos (vien Europoje savo implantus siūlo rinktis beveik du šimtai juos gaminančių įmonių) ir gauti ilgalaikę, net visą gyvenimą siekiančią garantiją implantams ir dantų protezų dalims. Dantų implantavimas pacientus žavi galimybe savo nauja šypsena puikuotis jų aplinkiniams net neįtariant, kad dalis dantų yra netikri. Taip yra dėl to, kad dantų implantavimas suteikia progą pacientui gauti jo individualius lūkesčius atitinkančius implantus: esant išskirtinei situacijai, dalis implantų gamintojų siūlo vienetinę gamybą. Implanto karūnėlę galima pritaikyti pagal formą ir spalvą taip, kad ji visiškai nesiskirtų nuo natūralių paciento dantų.

Nors dantų implantavimas atrodo skausmingas, pacientams procedūros metu taikoma vietinė nejautra, todėl jie nieko nejaučia, o pasibaigus procedūrai gijimą paspartina ir skausmą malšina specialūs skalavimo skysčiai. Be to, dantų implantavimas nėra kenksmingas aplinkiniams (tikriesiems) dantims, nes jų nereikia šlifuoti.

Jeigu norite sužinoti daugiau apie dantų implantavimą ir protezavimą ant tiltelio bei kuris iš jų labiau tiktų jūsų individualiai situacijai, kreipkitės į savo odontologą.