Dantų implantai pagerina gyvenimo kokybę

implantu-kainaDanties implantas – tai dirbtinis natūralaus danties pakaitalas, nedidelis varžtelis, įsukamas į žandikaulio kaulą ir pakeičiantis natūralią danties šaknį. Ant dantų implantų tvirtinami dantų protezai. Taigi dantų implantai yra tiesiausias kelias gerinant gyvenimo kokybę po traumos, dantų ligų ar prasidėjus natūraliems organizmo senėjimo procesams.

Praradus dantį, į jo buvusią vietą nuolat lenda maisto dalelės, norisi liežuviu liesti vietą, kurioje anksčiau buvo dantis. Dantų implantų ir protezavimo dėka visiškai atkuriama kramtymo funkcija, natūralų dantį pakeičia dirbtinis. Žmogus vėl gali šypsotis, nes naujasis dantis atrodo taip pat estetiškai (o kartais netgi geriau) nei prieš tai jo vietoje buvęs natūralusis.

Nors dantų implantavimo kaina yra pakankamai aukšta, negalima nuvertinti jo teikiamų privalumų. Visų pirma, dantų implantai yra ilgalaikė investicija – tinkamai prižiūrint dirbtinius dantis, galima jais džiaugtis net keliasdešimt metų! Be to, dantų implantai nekenkia šalia esantiems „tikriesiems“ dantims, nes, kitaip nei dantų tiltavimo atveju, protezas dedamas ne ant senųjų dantų, o ant paties implanto, tai yra, dirbtinės šaknies.

Dantų implantavimo dėka galima pamiršti išimamų dantų protezų keliamas problemas: protezų „klibėjimą“, dantų protezų klijus, riziką pamiršti įsidėti protezus ar paskutinę vietą, kurioje juos palikote. Iš kitos pusės, norint pasinaudoti šios procedūros teikiamais privalumais, reikia apsišarvuoti kantrybe, nes dėl ilgo gijimo proceso dantų implantavimas yra ne per vieną kartą atliekama procedūra.

Procedūrų skaičius ir sudėtingumas priklauso nuo daugelio faktorių: dantų būklės, žandikaulio kaulo kokybės, reikalingo implantų skaičiaus. Pirmosios procedūros metu, prapjovus dantenas, implantui paruošiama vieta ir specialiu aparatu implantas įsukamas į žandikaulio kaulą. Tada dantenos užsiuvamos virš implanto ir paliekamos gyti keletą savaičių arba mėnesių, priklausomai nuo kiekvieno individualaus atvejo. Praėjus maždaug savaitei po procedūros, iš žaizdelės išimami siūlai.

Antras dantų implantavimo etapas prasideda tada, kai baigiasi nustatytas gijimo terminas. Dantenoje virš implanto padaromas nedidelis pjūvis, kad būtų galima pasiekti implanto viršūnėlę. Tuomet į ją įsukama vadinamoji „gijimo galvutė“, kuri protezuojant dantis praverčia kaip dantenų suformavimo aplink būsimą danties protezą priemonė. Ši galvutė yra išsukama, kai vietoj jos prisukamos protezavimo atramos, ant kurios tvirtinamas pats dantų protezas, dar vadinamas katūnėle.

Dantų implantavimas – tai procedūra, atliekama tiek dedantis išimamus (laikinus), tiek renkantis fiksuotus (pastovius, nuolatinius, nejudančius) dantų protezus. Dantų implantavimo kaina priklauso nuo kiekvieno individualaus atvejo – tam įtakos turi ir dantų, kuriuos reikia protezuoti, skaičius, ir procedūrų, kurias būtina atlikti iki dantų implantavimo, (ne)reikalingumas, ir dantų bei žandikaulio būklė.

Baigiant vardinti dantų implantavimo privalumus, reiktų pridurti, kad turime gerą žinią bijantiems skausmo – dantų implantų įsodinimo procedūra yra visiškai neskausminga, nes pacientams taikoma vietinė nejautra, kurios poveikis išlieka net kurį laiką po operacijos.