Dermatologo darbas – padėti žmogaus grožiui ir sveikatai

Odos klinika Kaune "Grožio chirurgija"Dermatologijos klinikose dirbantys specialistai sako, kad savo pacientui jie nesistengia rekomenduoti brangių procedūrų ir pirmiausia nori išsiaiškinti, kokia yra pagrindinė žmogaus odos sveikatos problema bei kaip jie galėtų padėti ją išspręsti. Kartais į odos kliniką atėję žmonės, nusprendę radikaliai pakeisti savo išvaizdą, išeina su patarimu atlikti mažiau kenkiančią procedūrą, kuri gali padėti išvengti chirurginio įsikišimo ir sutaupyti pinigų, skirtų jo grožiui ir sveikatai.

Kaune įsikūrusi odos klinika „Grožio chirurgija“, jos personalas kasdien susiduria su įvairiomis pacientų odos problemomis, skirtingais jų norais ir atėjimo į kliniką tikslais.

Vieniems pacientams svarbiausia – grožis. Norėdami kuo greičiau tapti gražesniais, pacientai kartais neįvertina to, kad atsiradusios odos problemos yra tik pasekmė, kurią jie nori pašalinti, o kur kas didesnė problema yra odos liga, kurią reikia gydyti.

Gydytojas anesteziologas-reanimatologas Jonas Staikūnas mano, kad svarbiausia jo darbe – atidumas, profesionalumas ir pacientų saugumas, todėl pirmiausia reikia ištirti ir įvertinti paciento odos būklę, o ne tik pasitikėti tuo, ką sako pats pacientas. Atlikęs reikalingus tyrimus, dermatologas gali apie paciento odą sužinoti daugiau, nei žino pats gydytis atėjęs žmogus, kartais net diagnozuoti anksčiau nepastebėta ligą. Toje pačioje klinikoje Kaune dirbantis plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Donatas Samsanavičius mano, kad grožio sąvoka yra labai subjektyvi, todėl tai, kas atrodo negražu gydytojui, gali būti labai gražu pacientui, ir gydytojo darbas yra suderinti šiuos du skirtingus požiūrius.

Skausmas – kita priežastis, dėl kurios kreipiamasi į dermatologijos specialistus. Kineziterapeutas Darius Grečna sako, kad gyvenimu gali mėgautis tik sveikas, skausmo nejaučiantis žmogus, todėl jo, kaip gydytojo pareiga – atlikti darbą kuo geriau. Jam antrina kolegė Giedra Bušmanienė, sakydama, jog kineziterapeutas privalo pamatyti tai, kas „nematoma“, ir išgirsti tai, kas „negirdima“, nes kartais skausmo priežastis slepiasi kur kas giliau nei pacientas mano.

Ilgai nespręstos odos problemos arba odos ligos, kurių nepavyko išgydyti jokiomis parduotuvėje ar vaistinėje pirktomis priemonėmis taip pat ilgainiui priverčia atverti odos klinikos duris. Gydytoja dermatologė Natalija Jasaitienė mano, kad svarbiausia dermatologui – užsitarnauti paciento pasitikėjimą, kadangi kai kurių procedūrų efektyvumas gali išryškėti tik po keleto savaičių ar mėnesių, o klientas, atėję į kliniką, tikisi rezultatą pamatyti jau po pirmosios procedūros. Abdominalinės chirurgijos gydytojas Žilvinas Saladžinskas pastebi, kad pacientai dažnai be reikalo delsia kreiptis į specialistą, gėdijasi savo problemų, tačiau to daryti nereikėtų, nes tai, kad individualu kiekvienam iš mūsų, yra visiškai normalu gydytojui.

Vis dėlto kiekvienoje dermatologijos klinikoje svarbiausi yra kliento lūkesčiai ir norai, tad jei nusprendėte pakeisti savo išvaizdą, drąsiai keliaukite pas odos specialistą.