Dermatologas pataria kaip rūpintis veido oda

DermatologasVeidas – mūsų asmenybės, gyvenimo būdo, charakterio, savybių, paveldėtų bruožų atspindys. Kad oda būtų graži, ją svarbu puoselėti. Taigi kas svarbu prižiūrint veido odą? Kokių procedūrų kasdien imtis, kad išliktumėte jaunos ir gražios?

Kad oda būtų tinkamai prižiūrėta, ją reikia pamaitinti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Kaip patars kiekvienas dermatologas, odą maitinti reikia jau vos sulaukus 25 metų, nes būtent tada prasideda odos senėjimo procesai. Vidinis odos maitinimas – tai tinkama mityba pasirinkus maisto produktus, turinčius naudingų vitaminų A, E ir D.

Tarp dailiosios lyties atstovių paplitęs mitas, kad šaltuoju sezonu odos drėkinti nereikia ir negalima. Anaiptol – žiemą odai drėgmės reikia labiau nei bet kada. Tačiau kai temperatūra nukrenta smarkiau, reikėtų nevengti panaudoti ir apsauginį kremą, kuris apsaugos nuo šalčio, raudonio ir kitų nemalonių nušalimo požymių. Tuo tarpu išoriniam maitinimui tinkamiausi – maitinamieji kremai arba namuose pasigamintos veido kaukės, turinčios visą puokštę įvairiausių vitaminų. Maitinamąjį veido kremą galima naudoti kiekvieną dieną prieš einant miegoti, o natūralias kaukes pakaks naudoti kartą ar du kartus per savaitę. Maitinamosios veido kaukės gaminamos iš tokių natūralių ingredientų kaip vaisiai, daržovės, žaliosios arbatos nuoviras ir kt.

Dermatologo pateiktos kelios auksinės taisyklės kasdieninei veido odos priežiūrai ir grožiui

Bet kokios veido priežiūros priemonės – kremai, losjonai, aliejai – tepamos tik ant švarios odos. Jei odos prieš tai nenuvalysite, net ir pačios brangiausios ir geriausios priemonės norimo efekto neatneš bei stebuklo nepadarys. Ant nešvarios, nenuvalytos odos greičiau plinta bakterijos, taigi didesnė tikimybė, kad odą nubers, atsiras spuogų, o su jais – ir uždegimas, o tada jau išgelbės tik specialistų konsultacijos ir dermatologijos klinika. Tad elementari švara ir higiena yra būtina.

Naudojant bet kokią priemonę, reikia turėti kantrybės ir nelaukti pernelyg greitų rezultatų. Kaip sakoma, kantrybė yra dorybė. Veido odos puoselėjimas – tai sritis, kurioje nėra ir negali būti greitų rezultatų. Turėtumėte žinoti, kad prie kremo oda pripranta vidutiniškai per savaitę, o priemonę naudojant rezultatai pastebimi po 3-4 savaičių.

Nereikėtų naudoti galybės veido priežiūros priemonių. Visiškai pakaks specialaus veidui skirto prausiklio ir kremo, geriausia, jei produktai būtų to paties gamintojo ir tos pačios linijos. Jei kosmetikos priemones nuolatos kaitaliosite, tai gali ne padėti, o tik pakenkti veido odai ir pabloginti jos būklę. Taigi šiuo atveju mažiau reiškia daugiau.

Geriausia tai, kas tinka konkrečiai jums. Dermatologas Kaune teigia, kad labiausiai pasiteisina ne brangiausios, bet kiekvienam odos tipui specialiai pritaikytos ir išbandytos priemonės. Kartais vos kelis ar keliolika eurų kainuojantis kremas daro stebuklus, o brangi prestižinio gamintojo priemonė taip laukto rezultato neatneša. Kas tiko draugei ar kaimynei, nebūtinai tiks ir jums.