Šunų skiepai – kodėl jie reikalingi? Atsako veterinaras

Šuo daugeliui žmonių yra ne augintinis, tačiau šeimos narys, kuriam kasdien skiriama daug dėmesio ne tik jį pamaitinant, tačiau ir pasirūpinant aktyvia veikla, kuri būtina jo organizmui, taip pat, gera psichine savijauta, kuri užtikrina, kad šuo jausis mylimas ir Jums atsidėkos tuo pačiu. O kaip su šunų skiepais?

Šunų skiepaiDaugiau meilės augintiniui

Jeigu norite, kad Jūsų augintinis būtų sveikas – labai svarbu, pirmiausia, pasirūpinti skiepais. Ne tik pačiais pirmaisiais, tačiau visais, kurie turi būti leidžiami reguliariai. Klinikoje „Siaurio Šnauceris“ vykdoma vakcinacija visais šuniui reikalingais skiepais, tad tereikia tariantis su veterinaru susidaryti skiepijimo grafiką, kuris padės tinkamai pasirūpinti savo augintiniu.

Apie skiepijimo poreikį bei galimybes kalbamės su veterinaru Vytautu.

Ar būtina skiepyti šunį?

Kadangi siūlomi šunų skiepai yra labai įvairūs – kiekvienas šeimininkas sprendžia pats – ar jo šuniui jie reikalingi, galiausiai, kurie būtini. Juolab, kai kurie gali būti vadinami net gyvybiškai svarbiais, kai tuo tarpu kiti dažniausiai siūlomi tik konkrečių veislių augintiniams.

Mes pirmiausia artimiau susipažįstame su šunimi, kuriam reikia sudaryti skiepų planą. Vertinama ne tik veislė, tačiau taip pat ir šuns gyvenimo ritmas. Juk kai kurie daug laiko praleidžia miškuose, kai tuo tarpu kiti – naminiai. Svarbios visos smulkmenos, kadangi jos padeda apsaugoti šunis nuo galimų sveikatos problemų“,- pasakoja Vytautas.

Tačiau reikia suprasti, kad nors daugelis skiepų reikalingi tik kai kurioms veislėms, yra ir pirminiai, kurie būtinai turi būti panaudojami gyvūno sveikatos gerinimui.

Apsaugokite savo šunis

Vakcinacija vykdoma tik tam tikro amžiaus šunims, tad labai svarbu laikytis grafiko, kuris padės Jūsų augintinį maksimaliai apsaugoti. Tam tikras skiepas gali padėti išvengti tokių ligų kaip kad:

  • pasiutligė;
  • infekcinis hepatitas;
  • maras;
  • paragripas;
  • parvovirusinis enteritas;
  • leptospirozė;
  • infekcinis tracheobronchitas.

Žinoma, kai kurie kelia klausimą, ar tikrai vien tai, kad tam tikros ligos egzistuoja, garantuoja, kad Jūsų gyvūnas irgi sirgs? „Tikrai ne. Vakcinacija – galimybė dažnai išvengti komplikacijų, kurios net gali baigtis žmogaus mirtimi. Juk ir žmonės vakcinuojasi tam, kad konkrečios ligos būtų lengvesnės. Taigi, reikia rūpintis ne tik savimi, tačiau ir savo geriausias draugais“,-akcentuoja veterinaras.

Pirmieji šuniuko skiepai

Nors šuniui skiepai yra reikalingi visą gyvenimą, kadangi jie yra palaikomi, tai yra, gali užtikrinti, kad šuo turės imuninę sistema, tačiau yra du pagrindiniai skiepai mažiems šuniukams, kai jie jau yra Jūsų šeimos nariai.

Pirmoji vakcina dažniausiai atliekama tuomet, kai šuo yra 9 savaičių amžiaus. Ji reikalinga tam, kad pavyktų išvengti pasiutligės ir daugelio kitų infekcinių ligų, kurios gali pražudyti labai mažą šuniuką, kurio organizmas dar nėra atsparus. Antras skiepas atliekamas pagal individualius gydytojo patarimus.

Tinkamas pasiruošimas vakcinacijai

Svarbiausia, kad nereikia jokio ypatingo pasiruošimo procedūrai, kuri gali išgelbėti Jūsų gyvūno sveikatą. Labai rekomenduojama 10 dienų iki vakcinacijos savo šuniui duoti vaistų nuo kirminų. Taip pat ateinant skiepyti būtinai reikia su savimi turėti šuns skiepų knygelę, kurioje žymimos atliekamos procedūros. Galiausiai, nebijokite klausti ir po vakcinacijos – bent jau porą dienų šuns nemaudykite. Viskas bus labai greitai atlikta, šuo nejaus jokio diskomforto, tačiau tai gali išsaugoti jam gyvybę.

Laimingas šuo yra tas, kuris turi atsakingą šeimininką. O atsakingumas remiasi į labai daug kasdienių procesų, kurie apima ne tik jo priežiūrą, tačiau ir dėmesį smulkmenoms. Juk pirmiausia šuniui reikia meilės, o ją turi suteikti jo šeimininkas.

Šaltinis:

Veterinarijos klinika „Siaurio Šnauceris”
Adresas: Pramonės pr. 36A, LT-50348, Kaunas
Telefonas: +37065555818
El. paštas: info@snaucerisvet.lt
Darbo laikas: I-V 9:00 – 20:00
Gydytojų konsiliumas: 14:00 – 15:00
VI-VII 9:00 – 17:00
Budintis gydytojas 00 – 24 val.