Atidi burnos higiena – būtina norint sveikų ir gražių dantų

Profesionali burnos higiena jau yra gana įprasta procedūra. Vis dėlto ne visi jai ryžtasi. Dėl klaidingų, nepagrįstų įsitikinimų manoma, jog profesionalus dantų, tarpdančių valymas yra skausmingas ar nemalonus. Tačiau iš tiesų baimintis nėra ko. Atvirkščiai – kruopščiai, reguliariai atliekama procedūra tiesiog būtina, jei norite didžiuotis ne tik baltais, bet ir sveikais dantimis.

Profesionali burnos higienaIšsišveisti dantis – dar ne viskas

Daugelis mūsų stengiamės kruopščiai valytis dantis bent du kartus per dieną, ryte ir vakare. Tačiau net to nežinodami padarome klaidų: šveičiame per stipriai arba per silpnai, valome dantis po valgio, o ne prieš jį, ir panašiai. Galbūt dėl to burnos higiena Kaune ir kituose miestuose atrodo reikalinga ne periodiškai, o retkarčiais, tarsi paprasta gražinimosi procedūra.

Iš tiesų net ir labai stengiantis atidžiai išsivalyti dantis paprastomis priemonėmis (dantų šepetėliu, pasta, tarpdančių siūlu, skalavimo skysčiu), ant jų ir tarp jų lieka apnašų. Pirmiausia tai – minkštos apnašos, kurias galime pajusti liežuviu. Jei neatliekama burnos higiena, ilgainiui tokios apnašos sukietėja ir virsta dantų akmenimis. Tai – įprastomis priemonėmis jau nebepašalinamos, gelsvos, rudos ar juodos apnašos. Jei norima jų atsikratyti, padėti gali tik profesionali burnos higiena. Tačiau klaidinga manyti, jog tokia procedūra reikalinga vien siekiant estetinio rezultato.

Kuo gresia prasta burnos higienos būklė?

Retai kam kyla abejonių dėl to, kad nevalomi dantys genda. Juk tai nuolat stengiamės paaiškinti ir vaikams. Visgi pamirštame, kad tokia grėsmė kyla ir patiems. Burnos higiena Kaune – tai patikima profilaktinė priemonė nuo pavojų, kuriuos kelia apnašos, dantų akmenys:

  • dantenų uždegimo,
  • periodontito,
  • ėduonies ir kt.

Šios ligos, prastas burnos kvapas, jautrūs dantys ir dantenos, dantų praradimas – rizika, kurios tikrai nesunku išvengti. Vis dėlto tam ryžtasi ne visi. Įveikti nepagrįstą baimę dėl galimo skausmo, diskomforto galima paprasčiausiai daugiau pasidomėjus, kaip gi atliekama burnos higiena.

Profesionali burnos higiena – veiksminga ir maloni

Burnos higieną geriausia atlikti bent du kartus per metus. Jei laikomasi tokio dažnio ir jei dantys nuosekliai, atidžiai valomi ir namuose, kasdien, tikimybė atsirasti minėtoms grėsmėms sumažėja. Tai lemia ne vien pati higiena, bet ir galimybė specialistui reguliariai įvertinti Jūsų burnos sveikatos būklę. Burnos higiena Kaune, mūsų klinikoje paprastai atliekama keliais etapais:

  • Įvertinama bendra būklė, ultragarsiniu aparatu ir rankiniais įrankiais pašalinamos kietosios apnašos. Atidžiai išvalomi tiek dantys, tarpdančiai, tiek po dantenomis esantys ploteliai.
  • Specialiomis priemonėmis nupoliruojamos pigmentinės apnašos (susidarančios dėl vyno, juodos arbatos, kavos, kitų ryškiaspalvių gėrimų, maisto produktų vartojimo). Būtent dėl to po procedūros dantys tampa baltesni – grąžinama tikroji jų spalva.
  • Dantys papildomai nupoliruojami.

Tokia eiga, griežtai atrinktos valomosios medžiagos ir priemonės užtikrina saugumą – nekenkiama nei dantenoms, nei dantų emaliui. Be to, procedūros metu specialistai rūpinasi visapusiu Jūsų komfortu, prireikus padaro pertraukėlę. Jie taip pat įvertina jautrumą, papasakoja apie visas detales, pateikia patarimų, kaip rūpintis burnos higiena patiems, namų sąlygomis. Jei dantys jautrūs, uždedamos specialios gydomosios priemonės. Taigi, nerimauti dėl diskomforto ar skausmo tikrai neverta. Tereikia pasitikėti specialistais ir neapleisti higienos būklės patiems – tuomet gaivi, daili, sveika šypsena pasiekiama išties paprastai ir maloniai.