Tiesūs dantys gali pagerinti gyvenimo kokybę

Dantys turi įtakos tam, kaip atrodo veidas

Beveik nerastume žmogaus, turinčio natūraliai tiesius dantis. Daugeliui mūsų bent vienas dantis „pavėlavo“ iškristi, kai po juo jau dygo naujasis, kuriam neliko vietos išaugti tiesiai. Jeigu kreivai išdygusių dantų yra ne vienas ir ne du, greičiausiai netaisyklingas ir jūsų dantų sąkandis. O jis turi įtakos jūsų veido formai. Nenuostabu, kad vis daugiau pacientų kreipiasi į odontologijos kliniką Vilniuje, ieškodami dantų tiesinimo paslaugos. Ir neveltui, nes klinika dirba geriausias veido ir žandikaulių chirurgas, atliekantis sudėtingas ortognatijos operacijas.

Ortognatinė operacijaŽenklai, rodantys, kad reiktų tiesinti dantis

Jeigu sukandę dantis pastebite žemiau išvardintus požymius, patartina užsiregistruoti odontologijos klinikos specialistų konsultacijai ir pasitarti dėl dantų tiesinimo:

  • Dantys kreivi, susigrūdę, „lipa“ vienas ant kito;
  • Viršutiniai (ypač iltiniai) dantys stipriai atsikišę;
  • Viršutiniai dantys atsiduria už apatinių, o ne atvirkščiai;
  • Atkandant ar kramtant maistą, patiriama sunkumų;
  • Viršutiniai priekiniai dantys neliečia apatinių dantų;
  • Viršutinių ir apatinių dantų centras nesutampa (kreivas sąkandis);
  • Dantys nesimetriški, pernelyg nudilę.

Dantis galima tiesinti išsimokėtinai

Ne paslaptis, kad dantų tiesinimas yra nepigi paslauga. Vien viršutinio ir apatinio dantų lankų klijavimas breketais kainuoja daugiau nei 600 eurų, o kur dar kabių priveržimai, gumelių keitimai, pagalba nulūžus breketui.

Šiuolaikinės odontologijos klinikos kai kurias savo paslaugas siūlo įsigyti išsimokėtinai. Pasidomėkite, galbūt ir jūsų odontologijos klinika yra sudariusi sutartį su kredito įstaiga, ir gali suteikti galimybę turėti tiesius dantis už tai sumokant dalimis.

Tinka ne tik jauniesiems pacientams

Įprasta manyti, kad į odontologijos kliniką užsirašyti dantų tiesinimui kabėmis dažniausiai atvedami paaugliai, o plokštelėmis – vaikai. Žinoma, geriausia dantis tiesinti tada, kai jie yra sveikiausi, o dantų sąkandis dar tik formuojasi, būtent vaikystėje. Pirmą kartą vaiką ortodontui patariama parodyti šiam sulaukus septynerių.

Tačiau ką daryti, jei būdami jauni neturėjote galimybių dantų tiesinimo procedūroms arba nenorėjote burnos, pilnos „geležų“? Jei užaugote, ir supratote, kad dantų kabės yra ne „kažkoks siaubas“, o labai naudingas (ir netgi madingas) dalykas, nebijokite, kad esate joms „per seni“.

Dantų tiesinimas odontologijos klinikoje yra tinkamas bet kokio amžiaus pacientams. Svarbu, kad dantys prieš tiesinimo procedūrą būtų sveiki. Jeigu prieš kabių klijavimą gydytojas matys, jog reikia sutvarkyti vieną ar kelis dantis, jis apie tai informuos jau pirmosios konsultacijos metu.

Taip pat vertėtų žinoti, kad suaugusio paciento dantų tiesinimas odontologijos klinikoje gali užtrukti ilgiau nei paauglio. Taip yra todėl, kad jo veido kaulai jau yra visiškai susiformavę ir žandikaulis ne toks paslankus. Suaugusiems pacientams dažniau gali prireikti ir chirurgų pagalbos. Pavyzdžiui, jeigu ant danties yra per mažai dantenos, atliekama nedidelė operacija, kai iš vidinės skruosto pusės paimama dalis gleivinės ir prisiuvama ant apatinės danties dalies.