Dantų protezavimas ir kitos odontologijos paslaugos Kaune

Kaunas – daugiausia odontologijos paslaugų teikiantis miestas Lietuvoje. Kaune studijas baigę odontologijos  specialistai čia pasilieka ir steigia privačias klinikas arba darbuojasi viešajame sektoriuje. Viešosiose poliklinikose teikiamos pagrindinės odontologijos paslaugos: profilaktinė dantų apžiūra, dantų plombavimas, gydomos dantų ir dantenų ligos. Tačiau tokios sudėtingos procedūros, kaip dantų protezavimas, atliekamos tik privačiose odontologijos klinikose.

Protezuojami dantysDantų protezavimas aktualus daugeliui

Lietuvoje vidutiniam gyventojų amžiui didėjant, atsiranda vis daugiau žmonių, kurie jau yra pasinaudoję arba žada pasinaudoti dantų protezavimo paslauga. Be to, dantų protezavimas tampa vis reikalingesnis įvairaus amžiaus pacientams, dantų netekusiems dėl traumų arba dantų ligų, pavyzdžiui, periodontito. Dantų protezavimas praradus dantį gelbsti nuo nemalonių pojūčių burnoje valgant ar kalbant, infekcijų, kurios atsiradusiose kiaurymėje kaupiasi itin sparčiai, ir žandikaulio deformacijos.

Protezavimas – dantų implantavimo dalis

Kai kurie mano, jog dantų protezavimas ir implantavimas yra visiškai skirtingos procedūros, kurių rezultatas tas pats – dirbtiniai dantys. Šis teiginys iš dalies teisingas, tačiau ne visiškai.

Dantų protezavimas yra įmanomas be implantavimo, o implantavimas be protezavimo – tarsi neužbaigtas procesas. Taip yra todėl, kad dantų implantas pakeičia tik danties šaknį, tačiau ne visą dantį. Matomą jo dalį sudaro būtent danties protezas. Žinoma, ant danties implantoprotezo galėtumėte ir nedėti, tačiau tai – tas pats, kas turėti iškritusį dantį.

Dantų implantavimas reikalingas tuomet, kai pacientas nebeturi danties šaknies arba ji yra smarkiai pažeista. Turint sveiką danties šaknį, užtenka dantų protezavimo. Jis gali būti atliekamas išimamais arba nuolatiniais dantų protezais.

Pigesni, bet mažiau patogūs

Dantų protezavimas išimamais protezais patiks tiems, kurie nori ekonomiško varianto. Vis dėlto tokie protezai yra kur kas mažiau patogūs nei fiksuotieji. Juos nakčiai reikia mirkyti, atidžiai valyti. Daugeliui pacientų išimami dantų protezai kliba, todėl jiems įtvirtinti burnoje reikalingi specialiai tam skirti klijai. Be to, išimami dantų protezai atrodo nenatūraliai, todėl aplinkiniai pastebi, kad dantys yra dirbtiniai.

Kokybiškesni ir natūraliau atrodantys, tačiau brangesni

Tuo tarpu fiksuoti dantų protezai yra kur kas patvaresni, jie pacientui suteikia daugiau komforto. Nešiodami fiksuotus dantų protezus galite valgyti bet ką – jie neiškris, neklibės, jiems nereikės klijų. Žinoma, fiksuoti dantų protezai yra brangesni. Antra vertus, jie ne tik kokybiškesni, bet ir atrodo kur kas natūraliau. Dantų protezavimas ant implantų taip pat yra vienas iš fiksuotų dantų protezų variantų.

Kitos odontologijos paslaugos Kauno klinikoje

Dantų protezavimas Kaune atliekamas klinikoje, taip pat čia atliekama ir implantavimas, estetinis plombavimas, dantų kanalų gydymas, profesionali burnos higiena, dantų balinimas. Žinoma, čia galima gauti ir paslaugas, teikiamas viešosiose poliklinikose, pavyzdžiui, užtaisyti skylutę dantyje.