Ką reiktų žinoti po krūtų didinimo operacijos

Jums neseniai buvo atliktas krūtų didinims implantais ar krūtinės formos koregavimo operacija? O gal dar tik ruošiatės šiai procedūrai? Bet kuriuo atveju, svarbu atkreipti dėmesį į keletą dalykų, susijusių su krūtų didinimo operacijomis. Tai – dalykai, kuriuos galima ir kurių nepatartina daryti turint krūtų implantus bei būdai pagerinti savo savijautą po operacijos.

Krūtines didinimo implantais operacijaPirmos savaitės – svarbiausios

Visų pirma, turėtumėte žinoti, jog patinimas krūtyse po krūtų didinimo operacijos išlieka iki trijų savaičių. Jei jis išlieka ilgiau ir ne mažėja, o didėja, būtina pasitarti su savo plastikos chirurgu. Po operacijos kas 2-3 dienas reikia perrišti žaizdas, likusias po operacinių pjūvių. Tik praėjus maždaug 10 dienų po operacijos, galima pašalinti siūlus. Šis laikotarpis gali skirtis: kai kurioms pacientėms pakanka 8, kitoms reikia 12 dienų.

Kurį laiką po operacijos reiktų vengti atlikti kai kuriuos judesius. Negalima kelti rankų virš galvos, nes krūtų implantai gali pakeisti savo pradinę padėtį. Keletą mėnesių po krūtų didinimo operacijos reikės vengti sportavimo ar bet kokio didesnio fizinio krūvio. Į darbą grįžti galėsite po keleto dienų, tačiau tik tuo atveju, jeigu darbas yra ne fizinis ir jo metu nereikia nešioti sunkių daiktų, kilnoti rankų. Kai kurioms pacientėms po krūtų didinimo operacijos tampa sunku vairuoti.

Po krūtų didinimo procedūros kiek daugiau nei mėnesį teks dėvėti specialią gydomąją liemenėlę, kurią nusiimti bus galima tik su gydytoju aptartais atvejais ir ne ilgiau nei 1-2 valandoms.

Mitai apie tai, ko negalima daryti turint krūtų implantus

Galbūt teko girdėti, kad nešiojant krūtų implantus negalima skristi lėktuvu arba nardyti? Tai nėra tiesa. Krūtų implantai negali „sprogti“ lėktuve ar po vandeniu dėl pasikeitusio slėgio.

Kitas mitas – kad dėvint krūtų implantus nebegalima sportuoti. Kaip ir minėjome anksčiau, sportuoti negalima pirmuosius mėnesius po krūtų didinimo operacijos, tačiau ne visą gyvenimą. Krūtų implantų įstatymo operacija yra kaip bet kuri kita operacija – natūralu, kad kurį laiką po jos reikia vengti fizinio krūvio, kad neplyštų siūlės ir nepasikeistų implantų padėtis.

Kaip sau padėti po krūtų didinimo operacijos?

Kad jaustumėtės gerai ir galėtumėte ramiai džiaugtis naujomis krūtimis, skirkite laiko sau. Pirmąsias dienas po krūtų didinimo operacijos būtų geriausia praleisti klinikoje. Vėliau, jau grįžus namo, nereiktų užsidaryti miegamajame. Kai jausitės pakankamai gerai, užsiimkite gydytojo nedraudžiama fizine veikla: lengvu pasivaikščiojimu ar paprastų buities darbų atlikimu.

Išnaudokite savo gijimo periodą maloniai veiklai: knygų skaitymui, filmų žiūrėjimui, bendravimui su artimaisiais. Nebijokite vartoti gydytojo skirtų skausmą malšinančių vaistų. Jei turite galimybę, užsirašykite raminančioms grožio procedūroms, pavyzdžiui, kojų masažui. O gal jus labiau ramina nepriekaištingas manikiūras? Tuomet atlikite jį.