Dantų atstatymas svarbus ne tik estetikai, bet ir sveikatai

Dantų implantus, kaip ir kitas nuostabią šypseną susigrąžinti padedančias pagalbines priemones, pacientai dažniausiai renkasi pirmiausia dėl estetinio vaizdo. Graži šypsena – tai raktas tiek į asmeninio, tiek į profesinio gyvenimo sėkmę. Todėl nenuostabu, kad žmonės daug dėmesio teikia tam, kaip po specialių procedūrų atrodys jų dantys. Vis dėlto šypsenos grožis – dar ne viskas. Nereiktų pamiršti, kad svarbiausias dantų gydymo specialistų tikslas – sveiki ir savo pagrindines funkcijas tinkamai atliekantys dantys.

odontologai implantuojaDantų implantai – ilgalaikė investicija į sveikatą

Dantų implantus arba protezavimą yra privesti rinktis tie žmonės, kurie nebeturi sveikų natūraliųjų dantų šaknų. Kol danties šaknis sveika (net jei visa likusi danties dalis nulūžusi), jį galima plombuoti. Kai šaknis pažeista, ją tenka pakeisti dirbtine. Čia ir pasitarnauja dantų implantai.

Implantas – tai metalinis šaknies pakaitalas, sraigtelis, įsukamas į dantenas. Dantų implantai gaminami iš itin tvirtų medžiagų (pavyzdžiui, titano), kad tarnautų kuo ilgiau, kartais – net iki žmogaus gyvenimo galo. Patys kokybiškiausi (o kartu – ir brangiausi) dantų implantai, pasak jų gamintojų, yra tokie kokybiški, jog jiems netgi suteikiama „viso gyvenimo garantija“. Tai reiškia, kad jeigu implantas ar kuri nors implanto dalis nors ir po dvidešimt metų nuo jų įsriegimo dienos yra pažeidžiama, ji pacientui užsakoma ir atsiunčiama nemokamai, o sumokėti reikia tik už gydytojo darbą. Taigi, implantus galima laikyti ilgalaike investicija į savo sveikatą.

Implantas – tik viena iš danties dalių

Kaip jau minėjome, dantų implantas atstoja danties šaknį. Viršutinę danties dalį – vainikėlį arba karūnėlę – pakeičia kita danties dalis. Ji vadinama protezu. Dantų protezai gali būti nuolatiniai (neišimami) arba nenuolatiniai (išimami). Tuo tarpu dantų implanto išimti negalima (nebent, žinoma, chirurginiu būdu, jei prireikia jį pakeisti).

Implantas sukuria danties pagrindą. Kuo kokybiškesni ir tvirtesni yra dantų implantai ir ant jų tvirtinamos detalės, tuo geriau dantys gali atlikti savo natūralias funkcijas: kramtymo, kandimo ir netgi estetinę. Kokybiški dantų implantai nepakeičia savo spalvos ir kitų savybių valgant kietą ar maistinių dažų turintį maistą, geriant daug cukraus ar kofeino turinčių gėrimų, vartojant alkoholį ar rūkant.

Svarbu pasirinkti tinkamą odontologijos kliniką

Dantų implantavimas – daug kruopštumo ir žinių reikalaujantis darbas. Todėl svarbu, kad odontologijos klinikoje, kurioje gydysitės, dirbtų savo srities profesionalai. Būtinai pasidomėkite, kas apie jūsų nusižiūrėtą kliniką ir jos gydytojus rašoma internetinėse platybėse, prašykite savo draugų ir kolegų rekomenduoti patikimą implantologą.

Pažangi odontologijos klinika turėtų nuolat domėtis dantų implantavimo naujovėmis, žinoti, kokios medžiagos paskutiniu metu pripažįstamos geriausiomis implantuojant dantis. Gera odontologijos klinika turėtų bendradarbiauti su dantų implantų gamintojais ir neapsiriboti vieno gamintojo produkcija siūlant dantų implantų asortimentą.