Sveikos mitybos pagrindai vyrams

sveika mityba vyramsSubalansuota mityba yra sveiko ir energingo vyro pagrindas. Esame girdėję dar mokykloje, jog reguliarus organizmo papildymas reikalingomis medžiagomis, tokiomis kaip vitaminai, mineralai, baltymai, ir t.t., yra labai svarbus mūsų kūno funkcionavimui.

Kiekvienam iš mūsų reikėtų atsakyti sau į klausimus: ką ir kada mes valgome? O taip pat svarbu atsižvelgti į tai, jog visų mūsų organizmai yra skirtingi ir kiekvienam reikalingas individualus mitybos planas.

Šiame straipsnyje bus apžvelgti subalansuotos mitybos pagrindai ir bus duoti patarimai, kurie padės jums patobulinti jūsų dienos racioną ir maisto įpročius.

Sveika mityba – mitas

Kaip jau minėjome, subalansuota mityba yra individualus klausimas ir tiksliausiai jums jį padės išspręsti jūsų dietologas. Bet šiandien mokslininkai, daktarai ir kiti šios srities specialistai priėjo bendrų išvadų, kurios būdingos sveikai mitybai. Ir tai nėra mitas.

Nors aprašymų ir maisto piramidžių yra labai daug ir jos visos labai panašios, visgi pabandykime apžvelgti Harvardo Universiteto sudarytą subalansuoto maisto racioną, kuris padės suprasti, kokie produktai turėtų būti vartojami rečiau, o kurie dažniau.

Ką reikia valgyti?

Pradėkime nuo to, jog daugiausiai mums reikėtų valgyti vaisius ir daržoves. Ir kuo įvairesnius juos valgome, tuo geriau. Be abejonės, ,,bulvytės fri’’ nesiskaito. Be jų, labai svarbu valgyti proteinų turinčius produktus, tokius kaip: mėsa, žuvis, riešutai, pieno produktai ir kiti.
Taip pat patariama valgyti kruopas, duoną, makaronus ir kitus pilno grūdo produktus, nes juose yra skaidulų ir antioksidantų, kurie padeda reguliuoti cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje.

Harvardo mokslininkai siūlo mažiau valgyti cukrų ir kitus produktus turinčius mažą maistinę vertę, todėl, vietoj margarino ar kitų transriebalų geriau vartoti sočiuosius riebalus, pavyzdžiui: alyvuogių, saulėgrąžų ir kokosų aliejus.

O ką daryti su saldumynais? Pripažinkite, retai sutinkame žmogų, kuris atsispirtų spalvingiems konditerijos gaminiams. Jiems, kaip alternatyva, galėtų būti vaisiai, kurie taip pat skanūs, spalvingi ir turi mums reikalingą cukraus kiekį.

Ir galiausiai, bene svarbiausias dienos raciono komponentas yra vanduo. Vanduo sudaro didelę mūsų organizmo dalį, todėl yra be galo svarbu papildyti savo atsargas ir gerti vandenį kuo dažniau, apytiksliai 1,5-2 litrus per dieną.

Kiek reikia valgyti per dieną?

Rekomenduojama atsižvelgti į maisto kiekį ir valgymo dažnumą. Jūsų skrandis neturi būti užkimštas maistu, o taip pat dažnas alkio jausmas nėra sveikas organizmui. Stenkitės susiplanuoti savo dienos racioną, kuriame jus galėsite valgyti dažniau, bet ne tokiomis didelėmis porcijomis, užtenka, tiesiog, jausti lengvą sotumą. Rekomenduojama valgyti 5-6 kartus per dieną.

Norėdami turėti pilnavertį sveikos mitybos pagrindą, stenkitės rinktis ir atsižvelgti į kokybiškus produktus, planuoti savo dienos racioną ir susikurti sveikus mitybos įpročius, kurie padės jums ne tik ilgiau gyventi, bet ir kiekvieną dieną jaustis energingu ir sveiku.