Kur Kaune atliekama echoskopija?

EchoskopijaEchoskopija – tai tyrimas, kurio metu į pagalbą gydytojui pasitelkiamas ultragarsas. Specialiu aparatu, fiksuojančiu ultragarso bangas, gydytojas echoskopuotojas tiria paciento vidaus organų ir kraujagyslių būklę, nustato jų patologijas. Patyrę specialistai atlieka echoskopiją Kaune ir kituose Lietuvos miestuose. Viena iš Kaune įsikūrusių klinikų, siūlančių echoskopijos tyrimo paslaugą – Kauno šeimos klinika.

Echoskopija pranašesnė už kitus panašaus tipo tyrimus tuo, kad yra atliekama greitai, neskausmingai, o tyrimo rezultatus galima sužinoti iš karto. Gali būti atliekama tiek gydytojo paskirta, tiek profilaktinė echoskopija. Gydytojas šį tyrimą skiria tada, kai įtaria, jog gali būti sutrikusios tam tikrų paciento vidaus organų funkcijos, juose atsiradę pakitimų. Echoskopija leidžia aptikti akmenis inkstuose ar tulžies pūslėje, nustatyti vidaus organų (pavyzdžiui, skydliaukės) padidėjimą ar jų formos pakitimus, identifikuoti limfmazgių padidėjimą, rasti auglius, cistas, vėžinius darinius.

Profilaktinė echoskopija Kaune siūloma visiems klinikų grupei priklausančių šeimos klinikų pacientams, ypač tiems, kurie yra vyresni nei 40 metų. Profilaktiškai pasitikrinti vidaus organų būklę patariama bent kartą per metus, o jei jau esate turėję sveikatos problemų – ir dažniau. Atlikti echoskopiją reiktų, jeigu jaučiate neaiškios kilmės skausmą kakle, pilve, jei pastebėjote, kad esate nusilpęs ir padidėjo jūsų jautrumas (taip gali būti dėl skydliaukės sutrikimų).

Su echoskopija dažniau susiduria moterys, kadangi viso nėštumo periodo metu šis tyrimas joms atliekamas reguliariai. Echoskopija leidžia stebėti, kaip vaisius auga ir vystosi, anksti aptikti genetinius ir fiziologinius sutrikimus. Šis tyrimas nėra pavojingas nei motinos, nei vaisiaus sveikatai, nes nėra invazinis, jo metu naudojama tik speciali ultragarso bangų pralaidumą didinanti želė, kuri yra visiškai nekenksminga. Jos užtepama ant pacientės pilvo, tuomet echoskopuotojas, specialiu davikliu liesdamas pilvo odą, ekrane mato vaisių ir jo organus.

Echoskopu gali būti tiriami pavieniai vidaus organai (pavyzdžiui, kepenys), tam tikros grupės vidaus organų sistema (pavyzdžiui, šlapimo organai) arba atliekamas pilnas echoskopinis tyrimas. Pilna echoskopija apima skydliaukės, kepenų, tulžies pūslės, kasos, blužnies, inkstų, šlapimo pūslės ir aortos tyrimą. Moterims papildomai ištiriamos krūtys, vyrams – prostata.

Jeigu echoskopija jums buvo paskirta iš anksto, turėtumėte jai pasiruošti. Nei procedūros išvakarėse, nei ryte neturėtumėte valgyti pilvo pūtimą skatinančių produktų, nes tai labai apsunkina galimybę stebėti vidaus organus echoskopu. Taip pat negalima rūkyti. Echoskopijos dieną reiktų stengtis neiti į tualetą šlapintis iki procedūros. Tyrimo metu reiktų dėvėti patogius, neaptemptus drabužius, kurie būtų lengvai nusivelkami nuo tos kūno vietos, kur bus atliekama echoskopija. Ant tos vietos negali būti jokių papuošalų. Jeigu pacientui anksčiau buvo atlikti žarnyno tyrimai, kurių metu buvo naudotas baris, apie tai reikia įspėti gydytoją, nes jis gali iškreipti tyrimo rezultatus.