Individuali kineziterapija – individualioms sveikatos problemoms

Judėjimas gali padėti pasveikti

Kineziterapija – tai gydymo metodas, kai pacientas, prižiūrimas specialisto, atlieka judesius, stiprinančius jo organų sistemas ir bendrąją sveikatą. Kineziterapijos sinonimas – gydymas judesiu. Žmogui sudaroma gydymo programa, į kurią įtraukiamos specialios kineziterapinės priemonės – diržų sistemos, kamuoliai, svareliai, lazdelės, vaikščiojimo takeliai. Jos laikydamasis jis gerina savo širdies ir kraujagyslių, raumenų, kvėpavimo sistemų veiklą, stiprina imunitetą, atsigauna po sunkių ligų ar traumų.

Grupinė ir individuali kineziterapija

Kineziterapija gali būti atliekama dalyvaujant keliems pacientams (grupinė) arba dalyvaujant tik pacientui ir kineziterapeutui (individuali). Grupinė kineziterapija yra pigesnė, jos privalumas – galimybė susirasti naujų, panašias sveikatos problemas turinčių bendraminčių. Individuali kineziterapija pranašesnė tuo, kad jos metu visas dėmesys skiriamas vienam žmogui ir jo sveikatos problemoms. Tačiau individualios gydytojo konsultacijos yra brangesnės.

Kineziterapijos užsiėmimas reabilitacijos klinikojeĮ ką kineziterapijos metu kreipiama daugiausia dėmesio?

Sudarant individualios kineziterapijos programą, atsižvelgiama į tai, kuo pacientas skundžiasi, kokios yra jo didžiausios sveikatos problemos. Svarbūs kriterijai skiriant kineziterapijos programą yra paciento amžius ir lytis, jo ligos istorija, organizmo galimybės (pavyzdžiui, keliamoji galia). Pagal tai parenkamas kineziterapijos užsiėmimų tempas ir dažnis, jų eiga. Kineziterapiniai pratimai yra tinkami tiek vaikams, tiek suaugusiems pacientams.

Svarbu – taisyklingi judesiai

Grupinės kineziterapijos metu pacientui negali būti skiriama tiek asmeninio dėmesio, kiek per individualios kineziterapijos užsiėmimus. Asmeniškai dirbant su pacientu, galima sekti kiekvieną jo judesį, stebėti, ar jis atliekamas taisyklingai. Netinkamai atliekami judesiai gali atnešti pacientui daugiau žalos negu naudos.

Sveikatos problemos, kurias gali padėti išspręsti kineziterapija

Kineziterapija gali padėti sumažinti ar net visiškai pašalinti skausmą kaklo, pečių, nugaros, juosmens srityse, taip pat padėti numalšinti sąnarių skausmą. Gydymas judesiu gali padėti susidoroti su tokiomis ligomis, kaip išvarža, radikulitas, osteochondrozė. Kineziterapija padeda sustiprinti po ilgo gulėjimo ligos patale nusilpusius raumenis.

Lankant kineziterapinius užsiėmimus reabilitacijos klinikoje, galima greičiau pasveikti po traumų ar operacijų (klubo, kelio, riešo operacijų, kaulų lūžių, raiščių patempimo ar plyšimo). Kineziterapija gali padėti pakoreguoti netaisyklingą laikyseną. Plokščiapadžiams šis gydymo būdas taip pat palengvina gyvenimą.

Emocinė, psichologinė kineziterapijos nauda taip pat labai svarbi. Judesio terapiją lankantis pacientas jaučia mažiau nerimo, geriau miega, sumažėja jo jautrumas aplinkos dirgikliams. Kaip ir bet kokia kita fizinė veikla, kineziterapija padeda kovoti su psichologinėmis ligomis, pavyzdžiui, depresija. Todėl verta nepagailėti lėšų gydymui judesiu.

Viena iš pagrindinių reabilitacijos priemonių

Tai yra viena iš trijų svarbiausių reabilitacijos priemonių, kartu su masažais ir fizioterapija. Geriausio rezultato ir greičiausio sveikimo galima tikėtis derinant keletą reabilitacijos priemonių. Pavyzdžiui, kineziterapinė mankšta, atpalaiduojamasis masažas ir gydymas elektra (viena iš fizioterapijos priemonių) yra puikus tandemas kovojant su depresija.