Reabilitacijos centras: ir jaunam, ir senam, ir sveikam, ir ligotam

Reabilitacijos užsiėmimasReabilitacijos centras dažnai tampa lankoma vieta tiems žmonėms, kurie serga rimtomis ligomis ar yra patyrę stiprių sužalojimų. Toks centras į nemalonias situacijas pakliuvusiems pacientams padeda susigrąžinti prarastus judėjimo įgūdžius, savarankiškai judėti, jeigu jie kurį laiką to negalėjo daryti, ir, žinoma, atgauti kokybišką gyvenimą.

Pagrindinėmis reabilitacijos centruose taikomomis priemonėmis laikomos gydymas judesiu (kineziterapija), minkštųjų audinių manipuliacija (arba, paprasčiau sakant, masažas) ir gydymas fizikiniais veiksniais (fizioterapija). Šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie reabilitacija Kaune teikiančios gydymo įstaigos reabilitacinių priemonių įvairovę.

Kineziterapija arba gydymas judesiu tinka tiek suaugusiems, tiek vaikams, paaugliams ar netgi kūdikiams nuo 3 mėnesių. Atskiros kineziterapijos programos reabilitacijos centre gali būti sudaromos nėščiosioms, vyresnio amžiaus pacientams. Kineziterapiniai užsiėmimai gali būti grupiniai arba individualūs, sudaryti tik vienam konkrečiam pacientui, priklausomai nuo jo judesio sutrikimų pobūdžio, amžiaus, lyties ir kitų faktorių.

Kineziterapija taikoma norint pagerinti tiek kaulų, tiek raumenų, tiek širdies ar kraujagyslių veiklą, netgi protinius gebėjimus. Ši reabilitacijos priemonė yra pati svarbiausia, norint, kad pacientas atsigautų tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Ji taikoma ir kaip skausmo mažinimo priemonė. Kineziterapijos užsiėmimus reabilitacijos centre Kaune gali lankyti net visiškai sveiki pacientai. Taip jie gali sustiprinti raumenis ir pagerinti savo fizinę ištvermę.

Kita reabilitacijos priemonė – masažai, kaip žinia, gali būti taikomi ne tik gydymo tikslais, bet ir norint atsipalaiduoti. Masažas gerina paciento savijautą, raumenų tonusą, suteikia sąnariams judrumo, sustiprina imunitetą. Reguliariai masažuojantis, pagerėja kraujo apytaka, sumažėja įtampa ir stresas. Reabilitacijos centre atliekami gydomieji kaklo ir pečių, rankų ir kojų, galvos, nugaros ar viso kūno masažai. Masažo terapija gali būti pritaikyta kūdikiams, sulaukusiems vieno su puse mėnesio.

Masažas gali būti taikomas esant venų problemoms, išryškėjus kapiliarams. Jis tinka norint pagydyti sportines traumas, nuraminti nervų skausmą. Masažas gali padėti sumažinti kojų nuovargį, išgydyti celiulitą, netgi sumažinti kūno svorį apskritai.

Fizioterapija pacientams dažnai atrodo kaip nestandartinė reabilitacijos priemonė. Ją atliekant pasitelkiami tiek natūralūs, tiek dirbtiniai fizikiniai veiksniai: elektra, ultragarsas, magnetai, šiluma ir šaltis. Reabilitacija Kaune esančioje  klinikoje taip pat atliekama pasitelkiant fizikinius veiksnius. Tokios reabilitacijos priemonės gerina kraujotaką, slopina įvairios kilmės uždegimus. Jos padeda sumažinti arba visiškai pašalinti skausmą. Fizioterapija tinka raumenų stiprinimui.

Kai kurios reabilitacijos centro paslaugos nemokamai taikomos suaugusiems Kauno apskrityje gyvenantiems pacientams, turintiems socialinį draudimą ir gydytojo siuntimą. Siuntimo neturintiems pacientams visos paslaugos yra mokamos.