Mitai apie dantų protezavimą

dantų protezavimas Vilniuje

Kai galvojate apie protezus, galite prisiminti tuos laikus, kai seneliai buvo pastebėti juos nešiojant. Tačiau apie dantų protezavimą Vilniuje sklinda daugybė mitų, ypač internete. Jei ketinate dėvėti protezus, neabejotinai labai svarbu išvalyti bet kokią melagingą informaciją ir nustatyti rekordą. Priimdami sprendimą dėl sveikatos, visada turėtumėte turėti tikslią informaciją. Šiame straipsnyje bus aptarti ir paaiškinti devyni iš šių bendrų mitų.

1. Jūsų kramtymo galimybės bus atkurtos tik 10%-15%

Tai visiškai klaidinga, ypač jei gaunate įdubimus – protezus, kurie pritvirtinami prie dantenų. Laikinus protezus yra sunkiau kramtyti, palyginti su nuolatiniais protezais. Tai sakant, jūsų kramtymo galimybės būtų artimesnės 70% ir 75%. Gebėjimą kramtyti veikia jūsų protezų tinkamumas, o tai reiškia, kad kuo geriau tinka, tuo geriau kramtote.

2. Gailėsitės dėl savo sprendimo

Jei jums trūksta dantų, kurie trukdė kramtyti, kalbėti ir gyventi geriausią gyvenimą, nesigailėsite dėl savo sprendimo. Galima drąsiai teigti, kad protezai šalia jūsų bus vienas didžiausių dalykų, nutikusių jūsų gyvenime.

3. Jūs nesate pakankamai senas

Nepasiduokite šiam stereotipui. Viena iš protezavimo temų yra „senatvė“. Tai nereiškia, kad protezai skirti tik senjorams. Daugelis pacientų gauna protezus trisdešimties ir dvidešimties metų viduryje. Atsakymas į šią klaidingą nuomonę yra tas, kad nesate per jaunas, kad gautumėte protezus. 

Pacientai netenka dantų dėl įvairių priežasčių, tokių kaip dantenų ligos, diabetas ir kitos ligos. Kai kurie iš šių pacientų yra vyresni, tačiau kai kurie turi daug metų, kol taps vyresniuoju. Jei manote, kad esate „per jaunas“ nešioti protezus, neturėtumėte to daryti. Dantų protezai nesensta ir neatrodys vyresni nei esate iš tikrųjų. Kai nešiojate protezus, kam nors bus beveik neįmanoma nustatyti skirtumo tarp natūralių dantų.

4. Dėl visko esate kalti jūs

Valymas ir siūlas pagerina ir palaiko jūsų dantų būklę. Jei nepaisysite burnos higienos taisyklių, tai gali sukelti keletą lengvų ar rimtų pasekmių sveikatai. Nors jūs kontroliuojate savo burnos įpročius, tokie veiksniai kaip genetika ir ligos padidina jūsų dantų riziką burnos sveikatos problemoms.

Paprasčiau tariant, vien todėl, kad jums reikia protezų, dar nereiškia, kad jūsų veiksmai turėtų būti visiškai neteisingi. Tai ne visada reiškia, kad nesiimate tinkamų atsargumo priemonių.

5. Jūs turite kramtyti iš abiejų pusių

Kramtant protezais rekomenduojama keisti šonus. Taip yra todėl, kad šonų perjungimas gali padėti išvengti protezų apvertimo. Tačiau vis tiek galite kramtyti naudodami abi burnos puses vienu metu, nesukeldami jokių problemų.

6. Turėsite tiek daug maisto apribojimų

Kalbant apie protezavimą, galite valgyti beveik viską. Galų gale, tai priklausys nuo paciento, tačiau pripažinkite, kad vis tiek galite mėgautis skirtingu maistu. Visas jūsų sandėliukas nebus ribojamas. Dantų protezai skirti pagerinti jūsų gyvenimą, o ne jį apsunkinti. Jūsų odontologas pateiks maisto rekomendacijas ir papildomos informacijos apie maisto apribojimus.

7. Jums reikia protezų klijų

Protezų klijai naudojami, kad protezai priliptų prie burnos, kai jie netinkamai priglunda. Jei jūsų protezai yra gerai priglundantys, tada prireiks daug laiko, kol jie iškris iš burnos. Jūsų protezai nenuskris, kai čiaudėsite, kosėsite ar plačiai atversite burną.

Esmė ta, kad jums iš tikrųjų niekada nereikės naudoti klijų. Atminkite, kad jei jūsų protezų prigludimas yra nepatogus arba nesijaučiate tinkamai, suplanuokite susitikimą savo odontologijos kabinete.

8. Iš karto prisitaikysite

Kai pirmą kartą pradėsite dėvėti protezus, bus mokymosi kreivė. Procesas gali atrodyti šiek tiek lėtas ir turėsite tam tikru mastu kovoti. Gali prireikti savaičių ar mėnesių, kol išmoksite valgyti, bet kai tai padarysite, viskas pakils į kalną.

9. Būsi teisiamas

Pradžioje galite iškreipti savo žodžius arba jums bus sunku kalbėti, tačiau prisitaikę pamiršite, kad nešiojate protezus, taip pat ir kiti aplinkiniai. Kiti prisimins, kol fiziškai nepašalinsite protezų. 

Pabaigai

Jei jus domina protezai, suplanuokite susitikimą savo odontologijos klinikoje. Šaltinis parengtas, vadovaujantis dentes.lt medžiaga.