Geras odontologas – koks jis?

Odontologas Odontologas – populiari profesija. Kai reikia išsirinkti tinkamą, darosi sunku apsispręsti, nes pasiūla yra išties didžiulė, bent jau Vilniuje bei Kaune. Kartais geriau nepulti į pirmą pasitaikiusią odontologijos kliniką, bet pagalvoti, kurie odontologai yra išties verti jūsų laiko ir pinigų. Taigi, kokį žmogų mes galime apibūdinti kaip gerą odontologą?

Tik kvalifikuotas specialistas gali vadintis geru odontologu

Žinoma, kiekvienas odontologas turi reikiamą kvalifikaciją atlikti savo darbą, nes be atitinkamos licencijos jis negalėtų teikti odontologinių paslaugų savo pacientams. Bet vieno gydytojo kvalifikacija nėra lygi kito gydytojo kvalifikacijai. Juk svarbu, kur gydytojas studijavo, kur atliko praktiką, kur stažavosi. Be abejonės, ir darbo patirtis yra neįkainojama. Galų gale, yra specifinių odontologinių paslaugų, tokių kaip dantų implantacija, kurias ne kiekvienas odontologas gali atlikti. Jei jums reikalingos kokios nors sudėtingesnės procedūros, būtinai pasidomėkite, ar jūsų odontologas turi reikiamos patirties ir gebėjimų jai atlikti.

Tiksli diagnozė ir tinkamai parinktas gydymas – būtini

Geras odontologas privalo gebėti nustatyti teisingą diagnozę. Juk visas gydymas tuo ir yra paremtas: ligą galima pradėti gydyti tik ją radus. Todėl pirminė gydytojo konsultacija yra labai svarbus žingsnis tolimesnio gydymo link. Jei skundžiatės kokiais nors rimtais dantų ar dantenų susirgimais, kartais pravartu išgirsti ir kitą nuomonę – taip būsite tikras, kad gydymas yra tikrai teisingai paskirtas.

Odontologas turi atsižvelgti į paciento lūkesčius

Visi odontologai turėtų paisyti savo pacientų norų. Ką mes bandome tuo pasakyti? Juk gydytojas yra tas žmogus, kuris nustato ligą ir paskiria gydymą? Taip, tas yra tikra tiesa, bet kartais gydymo būdų yra keli ir tinkamai informuotas pacientas turi teisę pats nuspręsti, kurią alternatyvą pasirinkti. Tarkim, į odontologijos kliniką Kaune kreipiasi žmogus, kuris neteko danties traumos metu. Dantis gali būti atkurtas protezuojant įprastu būdu arba protezuojant ant implanto. Jei odontologas mano, kad dantų implantai – geriausias sprendimas, jis gali apie tai informuoti pacientą, bet neturėtų jo primygtinai spausti rinktis implantaciją,. Juk gali būti, kad jis, pavyzdžiui, nenori išlaidauti, tad jam priimtinesnis – paprastas protezavimas.

Geras odontologas – toks, kuriuo galite pasitikėti

Jei keli odontologai atitinka svarbiausius jiems keliamus reikalimus, t.y. yra kvalifikuoti specialistai, tinkamai nustatantys diagnozę bei paskiriantys gydymą, tenkinantį abi puses, gali būti sunku nuspręsti, kurį pasirinkti. Tokiu atveju vadovaukitės savo intuicija. Be galo svarbu, kad jūs savo odontologu galėtumėte pasitikėti. Juk į rankas atiduodate savo gerą savijautą. Todėl, jei jaučiate, kad, pavyzdžiui, kokios nors Kauno odontologijos klinikos specialistas jums „prie širdies“, pas jį ir lankykitės.

Parengė: Odontologijos klinika dantu-implantai.lt
Aukštaičių g. 62A, LT-50284, Kaunas
+370 62792689
info@dantu-implantai.lt