Kaip surasti gerą ginekologę? Kodėl tai svarbu?

Gydytoja ginekologėĮ gydytoję ginekologę kreipiamasi tiek profilaktiškai, tiek norint gauti kontraceptinių vaistų receptą, tiek susidūrus su nemaloniais pojūčiais apatinėje kūno dalyje. Ginekologė – viena svarbiausių gydytojų moters gyvenime. O svarbiausiu žmogumi (turbūt iš karto po vyro) ji tampa pradėjus lauktis kūdikio. Nenuostabu, kad tinkamos ginekologės Kaune ar kitame Lietuvos mieste paieškoms moterys skiria nemažai laiko – juk tai žmogus, kuris žino intymiausias jų paslaptis ir kuriam turi būti nebaisu užduoti net labai „gėdingus“ klausimus.

Taigi, kas svarbu „gerai“ ginekologei? Visų pirma, ji turėtų būti įgijusi pakankamai patirties srityje, apimančioje klausimus, dėl kurių į ją norite kreiptis. Vienokios kompetencijos reikia ginekologei, kuri galėtų jus konsultuoti nėštumo metu ir dalyvauti gimdyme ir visai kitokios – tai, kuri gali jums rekomenduoti tinkamus kontraceptinius vaistus. Pavyzdžiui, kai kurios ginekologės yra griežtai nusiteikusios prieš nekonservatyvius gimdymo metodus arba kontraceptinių vaistų vartojimą, todėl reiktų išsiaiškinti, ar netyčia nepakliūsite pas būtent tokią gydytoją. Jeigu jūsų ir ginekologės požiūris į jums rūpimus klausimus smarkiai skirsis, vizitas pas ją gali sukelti daug nereikalingo streso. Taigi, atlikite „namų darbus“ ir pasidomėkite jūsų mieste esančiomis ginekologijos specialistėmis.

Ne mažiau svarbus aspektas renkantis ginekologę, yra jos gebėjimas bendrauti su paciente. Su ginekologinėmis problemomis susiję klausimai moteriai dažnai atrodo gėdingi ar nemalonūs, o ją konsultuojančiai ginekologei tai – kasdieninės situacijos, į kurias ji gali žvelgti ne taip jautriai. Todėl vertėtų pasidomėti, kokius atsiliepimus gydytojų vertinimo internetiniuose puslapiuose apie jūsų klinikoje dirbančias ginekologes palieka jų buvusios pacientės. Žinoma, niekas negali atsakyti, ar visada galima pasitikėti tokiais atsiliepimais kaip „nekompetentinga ragana“ arba „pati geriausia ginekologė Kaune“, bet jeigu keletas skirtingų žmonių skirtingais periodais apie tą pačią gydytoją atsiliepė tik teigiamai ar neigiamai, tai gali būti dėmesio vertas signalas.

Dalis moterų mieliau renkasi ne ginekologę, o ginekologą, bet didžioji dauguma vis dėlto ieško moters ginekologės. Nėra jokių įrodymų, kad vyras ginekologas savo darbą atlieka prasčiau nei moteris ar atvirkščiai. Tiesiog didžiajai daliai moterų lankytis pas tokio pobūdžio gydytoją vyrą yra nejauku. Nors medicininio pagrindo atsisakyti registracijos pas ginekologą vyrą nėra, svarbiausia jaustis gerai ir patogiai, todėl jei jums labiau „prie širdies“ moteris – ieškokite būtent ginekologės.

Ginekologės darbo stažas – dar vienas svarbus, tačiau diskutuotinas aspektas renkantis gydytoją. Iš vienos pusės, daugiau darbo patirties turinti gydytoja atrodo patikimesnė, galbūt ji greičiau nustato diagnozę net be papildomų tyrimų. Iš kitos pusės, neseniai ginekologijos ir akušerijos studijas baigusi ginekologė yra supažindinta su naujausiomis gydymo technikomis, be to, yra atsargesnė ir paskiria daugiau tyrimų (kai kurioms pacientėms patikimumo suteikia būtent tai).