Ar geras odontologas gali padėti įveikti dantų gydymo baimę?

OdontologasNeseniai atliktais tyrimais nustatyta, kad maždaug kas ketvirtas asmuo junta baimę prieš apsilankymą pas odontologą. Priežasčių, kodėl taip yra, labai išsamiai nenagrinėsime, tačiau aišku, kad baimės dažnai ateina dar iš vaikystės arba prisiklausius įvairių istorijų, susijusių su dantų gydytojo kėde. Tačiau esame suaugę žmonės, tad bijoti apsilankymo pas gydytojus tarsi ir nederėtų, juolab kad pas dantukų gydytojus mielai žygiuoja ir mažieji pacientai, nejusdami nei baimės, nei dar kokių nors neigiamų emocijų. Taigi kas padėtų įveikiant odontologų baimę? Visa tai pabandysime panagrinėti išsamiau.

Baimė kiekvienam, praveriančiam odontologo kabinėto duris, kelia asociacijas su labai skirtingais dalykais. Kai kurie net ir po ilgo laiko prisimena, kad tada ir tada patyrė aštrų skausmą – potyriai vizualizuojasi, prieš akis tarsi ir vėl iškyla kadaise patirtos neigiamos emocijos. Kitus ypač atbaido kvapas, kuris juntamas daugelyje gydymo įstaigų – paprastai tai sterilios aplinkos kvapas, nes odontologai Kaune ir kituose miestuose laikosi ypatingos higienos. Taip pat daugelį atbaido grąžto garsas, nes jis kelia asociaciją su skausmu. Kad ir kuris iš įvardintų veiksnių keltų baimę, aišku viena – ši baimė tikrai egzistuoja.

Pagelbėti gali ir tinkamai pasirinktas odontologas

Norint, kad pacientas nebūtų įsitempęs ir susikaustęs bei kad įprastos procedūros lauktų tarsi sudėtingos operacijos su narkoze, indėlį turi įdėti ir gydytojas odontologas. Pirmiausia, ką jis gali padaryti – tai su savo pacientais bendrauti maloniai, dirbti ypač švelniai ir nuolatos paciento teirautis, ar jis nejunta skausmo. Malonus bendravimas ir rūpestingumas stresą gali nuimti tarsi ranka. Beje, didesnėse valstybėse asmenys, juntantys odontologų baimę, gali paskambinti specialiu telefonu, kuri jiems bus suteikta psichologinė pagalba. Dažniausiai į pagalbos liniją bijantiems odontologų skambina tie, kurie vis nesiryžta vizitui ir kurie nori bei deda pastangas, kad įveiktų didelę savo baimę.

Kartais nutinka taip, kad žmogus gydytojo bijo be jam aiškios priežasties, tačiau dažniausia baimė – kad bus jaučiamas skausmas. Iš anksto nusiteikti, kad skaudės, nereikėtų – verčiau galvoti apie pozityvius dalykus. Beje, bijančiam žmogui labai daug duoda žinojimas, kad šiuolaikinės technologijos padarė gydymo procesą lengvą ir greitą: prireikus nuskausminama, žmogus gali atsipalaiduoti ir net snūduriuoti. Odontologai Kaune neretai įjungia ramią muziką ar radiją – tai pacientą prablaško ir neleidžia susikoncentruoti ties negeromis mintimis. Šiuolaikinės privačios odontologijos klinikos dažnu atveju net neprimena įprastų klinikų tiek savo interjeru, tiek ir koncepcija – čia nėra tamsių laukiamųjų, baltai dažytų sienų ir ligoninėms būdingos tvarkos. Moderniose šiuolaikiškose odontologijos klinikose sienas puošia gražūs paveikslai, čia gausu vazoninių ar į vazas pamerktų gėlių. Labai daug duoda ir pozityvus mąstymas – prie viso to prisideda ir personalas. Jei darbuotojai pikti ir grubūs, kažin, ar tai teigiamai nuteiks pacientą, todėl kiekviena odontologijos klinika Kaune turėtų kruopščiai atsirinkti, kas dirba jos komandoje.

Šiandien odontologų baimė tikrai nėra pagrįsta, nes pajusti skausmo praktiškai neįmanoma – anestetikai veikia maždaug kelias valandas, o jiems nustojus veikti, nebelieka jokio diskomforto ir jokių nemalonių pojūčių. Anestetikus priimta naudoti ir kitų procedūrų, pavyzdžiui, dantų implantavimo metu, o nemalonūs pojūčiai neapima ir anestetikams nustojus veikti. Taigi suderinus visas šiuolaikines technologijas ir kvalifikuotą, jomis besinaudojantį personalą, galima išvengti bet kokių baimių ir pas odontologus žygiuoti ne sukandus dantis, o plačiai besišypsant. Juk visi, besitvarkantys dantukus, siekia vieno tikslo, kurį odontologai Kaune ir padeda pasiekti.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *