Sekso metu plyšo prezervatyvas. Ką daryti?

Jeigu naudosite tinkamo dydžio sargius ir laikysitės pačių svarbiausių naudojimo taisyklių – prezervatyvai tikrai neplyš. Žinoma, tokių atvejų pasitaiko ir labiausiai patyrusiems, tačiau jie – gana reti.

Tiesa, net ir tai, kad jie yra reti nereiškia, kad nereikia žinoti, kaip elgtis, jeigu plyšo prezervatyvas. Žinoti reikia, būtina, kadangi tai suteikia saugumo jausmą galvojant apie tai – kas jeigu?

Jeigu susidūrėte su sargio plyšimu – siūlome susipažinti su taisyklėmis, kurios gali padėti išvengti pastojimo rizikos.

Tiesa, geriausia jas skaityti dar tada, kol neteko atsidurti tokioje situacijoje. Juk geriau, kai žinios jau yra galvoje, kai jų prireikia.

Plyšus prezervatyvui svarbiausia yra nurimti.

Daugelis porų panikuoja, kadangi jiems atrodo, kad tai yra pasaulio pabaiga. Žinoma, kai nesinori nėštumo – tai tikrai gąsdina, tačiau pasaulyje ir Lietuvoje esate tikrai ne pirma ir ne paskutinė pora, kai plyšo sargis.

Reikia nurimti, įkvėpti ir suprasti, kad tai yra smulkmena, kurią tikrai galima tinkamai sutvarkyti.

Labai svarbu, kad moteris patikrintų, ar makštyje neliko sargių gabaliukų. Kai kurios iškart kreipiasi į medikus. Gerai, nereikia laukti, kadangi latekso gabaliukai gali sukelti uždegimą. Žinoma, moteris visada gali bandyti pirmiausia pati išsiimti sargį. Gali ir vyras, jeigu jam tai yra patogiau. Jeigu nesate tikra, ar Jums tikrai pavyko išsiimti prezervatyvą – būtinai reikia kreiptis į ginekologą. Nereikia čia ir dabar, nereikia kviestis greitosios. Tačiau kitą dieną – nueikite nelaukdama savo eilės.

Jeigu prezervatyvas plyšo tikrai nereiškia, kad pastosite.

Pirmiausia reikia nurimti. Daugeliui moterų atrodo, kad jau po vieno tokio karto galima pastoti. Tačiau jeigu taip būtų – juk negirdėtumėte labai daug įvairių istorijų apie tai, kaip poros metų metus stengiasi susilaukti vaiko, taip? Pastoti, rizika, žinoma, visada yra ir išgerti skubios kontracepcijos tabletę labai siūlome. Taip, ji nėra naudinga Jūsų kūnui, tačiau jeigu pastoti tikrai yra blogas žingsnis – tuomet tai yra vienintelis kelias.

Svarbiausia atsiminti, kad ją reikia išgerti per 48 valandas nuo nesaugaus lytinio akto. Vėliau geriant – naudos nebus. Jeigu yra galimybė – iškart po plyšimo važiuokite pirkti tabletės. Šiuo metu jas galima įsigyti ir budinčiose vaistinėse. Tai yra be recepto parduodamas vaistas.

Daugelis porų labai panikuoja, kai praėjus tam tikram laiko tarpui po nesaugaus lytinio akto – mėnesinės neprasideda. Tai tikrai nereiškia, kad moteris laukiasi. Pirmiausia jas gali išbalansuoti tabletė. Ji veikia hormonus. Taip pat nepamirškite, kad stresas lygiai taip pat labai dažnai veikia ciklą, tad ir jis galėjo „pastumti“ jį į priekį.

Geram seksui yra būtinas atsipalaidavimas. O jam, žinoma, patikimos apsaugos priemonės. Kadangi šiuo metu jų yra daug bei įvairių – svarbu rinktis tokias, kurios Jus labiausiai nuramina. Ir, žinoma, rinktis būtent jums tinkamo dydžio.

Parengta pagal prezervatyvai.net informaciją.