Alytaus odontologai siūlo dantų implantavimą. Ko tikėtis?

Dantų implantavimo procedūrą supa daugybė mitų ir istorijų. Vieni teigia, kad tai – pernelyg išpūsta ir savo kainos neverta paslauga, antri tikina, kad dantų implantavimas pakeitė jų gyvenimą. Kaip ir bet kurios kitos paslaugos, taip ir implantavimo negalima vertinti „iš vienos varpinės“, todėl nusprendėme trumpai atsakyti į klausimą, ko tikėtis nusprendus investuoti į dantų implantus, o ko – ne.

Sumažėjusi dantų ir dantenų ligų rizika

Dėl vieno dalyko ginčytis neverta: iškritęs dantis – tai lyg tiksinti bomba. Tuščias tarpas tarp dantų yra mėgstama burnoje esančių mikroorganizmų kaupimosi vieta. Vieni jų nekelia pavojaus, tačiau kiti sukelia blogą burnos kvapą ar rimtesnes bėdas, infekcijas, galinčias pakenkti sveikiesiems dantims.

Dantų implantavimas padeda sumažinti burnos ligų riziką. Implantas pakeičia danties šaknį, o ant jo prisukamas danties protezas – jo vainikėlį. Taigi, mikrobams nebelieka kur kauptis.

Geresnė psichologinė savijauta

Kai kurie žmonės visiškai nesijaudina dėl to, kad neturi vieno ar kelių dantų, tačiau daugumai tai – tikra tragedija. Žmonės, neturintys dantų, pradeda sąmoningai arba nesąmoningai vengti šypsotis, viešai kalbėti, susipažinti su naujais žmonėmis, nes buvimas „be dantų“ jiems atrodo gėdingas.

Jeigu nuspręsite išbandyti dantų implantavimą, galite būti tikri, kad pagerės ne tik jūsų fizinė savijauta (bus lengviau kramtyti ir virškinti maistą, todėl jausitės lengviau), bet ir psichologinė būsena. Dauguma žmonių po dantų implantavimo procedūros pasijaučia gražesni, įgyja daugiau pasitikėjimo savimi.

Nesitikėkite sutaupyti

Nepaisant visų privalumų, dantų implantavimas turi vieną didelį trūkumą – aukštą kainą. Apskaičiavus, kiek kainuoja pats implantas, ant jo tvirtinami tarpiniai elementai ir danties protezas bei gydytojo darbas ir konsultacijos, vieno implantuojamo danties kaina siekia ar netgi viršija 1000 eurų. Tai yra didesnė suma, nei Lietuvoje šiuo metu mokamas mėnesinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių. Taigi, nesitikėkite, kad sutaupysite, net jeigu kurioje nors odontologijos klinikoje „Albadenta“ Alytuje  rasite gerą „akciją“ dantų implantams.

Vis dėlto dantų implantavimo kaina tokia yra ne be reikalo. Dantų implantai gaminami iš žmogaus organizmui „draugiškų“ medžiagų, o jos nėra pigios. Daug atsakomybės reikalauja ir dantų implantavimo specialisto darbas, kuris pasaulinėje rinkoje yra vienas geriausiai apmokamų darbų.

Patogumas ir estetiškumas lyginant su dantų protezais

Dantų implantavimas ir dantų protezavimas be implantų yra dvi alternatyvos, kurios skiriasi savo kaina ir galutiniu rezultatu. Nors protezavimas be implantų yra pigesnis, implantai suteikia pacientui daugiau komforto.

Ant implantų tvirtinami protezai atrodo natūraliau, jie yra tvirtesni, geriau laikosi burnoje, yra ilgaamžiški. Jie gaminami įvairiausių spalvų, formų ir tekstūros, todėl plik akimi jų beveik neįmanoma atskirti nuo tikrųjų dantų.