Aukštą dantų implantacijos kainą atsveria suteikti privalumai

Dantų implantacijos procedūraDantų implantacija laikoma viena brangiausių ar net pačia brangiausia procedūra šiuolaikinėje odontologijoje. Todėl pirmiausia pacientai, atsidūrę implantavimą atliekančio specialisto kėdėje, teiraujasi, kiek jiems kainuos dantų implantai. Taigi pabandysime apžvelgti, kokios kainos vyrauja rinkoje ir kiek jos gali skirtis priklausomai nuo gydymo įstaigos.

Dažniausiai gydytojai gali įvardyti tik apytiksles implantacijos kainas atsižvelgdami į paciento būklę ir implantavimo poreikį. Taigi kaina gali būti labai skirtinga priklausomai nuo įvairių aplinkybių: nuo to, kiek procedūrų prireikia, kokio gamintojo pagaminti tam tikroje klinikoje naudojami dantų implantai, netgi kainą lemti gali gydytojo kvalifikacija ir patirtis, taip pat įkainiai implantologijos centruose gali būti šiek tiek aukštesni negu paprastose odontologijos klinikose, taip pat įkainius nežymiai gali pakoreguoti paciento lūkesčiai ir taip toliau.

Kiek paprastai kainuoja pats implantas?

Vienas dantų implantas paprastai gali kainuoti nuo maždaug 1500 iki 2500 Lt. Taigi kuo daugiau dantų reikia implantuoti ir protezuoti, tuo įkainiai aukštesni. Neretai tenka girdėti istorijų, kad dantų implantacija kainuoja panašiai tiek, kiek nebloga dėvėta mašina. Tačiau vienaip ar kitaip, dantys yra gyvybiškai svarbūs, o pati implantacija – viena iš ilgaamžiškiausių ir patikimiausių odontologinių procedūrų. Įvardinome apytikslę implanto kainą, tai yra nuo 1500 iki 2500 Lt. Pacientai dažnai maišo ir galvoja, kad tiek kainuos visa procedūra, tačiau reikėtų prisiminti ir įsidėmėti, kad implantas – tai tik danties šaknies pakaitalas, o ne visas dantis. Ant implanto dedamas protezas – danties karūnėlė. Taigi implantas ir vieno danties protezas ant implanto vidutiniškai kainuoja per 3000-4000 litų. Tai kaina, kuri sumokama už kokybišką implantą, kokybiškas medžiagas ir kvalifikuotas paslaugas. Gali būti, kad rasite ir žemesnius įkainius, tačiau kažin, ar tokiu atveju verta tikėtis išties aukštos kokybės paslaugos.

Kokių rezultatų galima tikėtis po implantavimo?

Atlikus dantų implantavimą, galima tikėtis labai gerų rezultatų, nes pacientas jaučiasi analogiškai kaip ir turėdamas nuosavus dantis. Ant implanto protezuoti dantukai yra labai natūralios išvaizdos, tvirti bei ilgaamžiai. Taigi apsvarsčius, kad dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą, investicijos tikrai pasiteisina, net su kaupu.

Kodėl implantavimas yra geriau negu dantų tiltelio įstatymas?

Tenka pripažinti, kad senieji implantavimo metodai dažnu atveju yra nebe efektyvūs. Kodėl? Visų pirma, dedant dantų tiltą, reikia paliesti ir gretimus šalia esančius dantukus – jos nušlifuoti, kad pagrindas tiltui tvirtinti būtų kuo geresnis. O štai protezuojant ant implanto, šių „aukų“ išvengiama, nes sveiki dantukai niekaip nepaveikiami ir neapgadinami. Iš tiesų – kam gadinti ir šlifuoti sveikus dantis, jei viso to labai lengvai galima išvengti? Įstačius dantų tiltą, nublanksta ir pats šypsenos žavesys, nes ji nebėra tokia natūrali. Dantų implantai tuo ir ypatingi, kad jiems nereikia gretimų dantų kaip atramos ir jie visiškai funkcionuoja be gretimų dantų. Kalbant apie dantų tiltelius, jie tarnauja iki 15-20 metų, tuo tarpu tinkamai prižiūrimas implantuotas dantis gali tarnauti ir visą gyvenimą.

Nemažos implantacijos investicijos atsiperka ir vien pagalvojus apie naudą: implantai visiškai sustabdo žandikaulių kaulų nykimą, neleidžia atrofuotis dantenoms, taigi žmogui ateityje neprireikia brangių ir ne visada malonių procedūrų, jis išvengia kai kurių ligų. Kvalifikuotas ir išmanantis odontologas visuomet pasakys, kad verčiau rinktis dantų implantus negu senuosius dantų protezavimo metodus, o tiems pacientams, kurie finansiškai negali sau leisti implantavimo procedūrų, bus pasiūlyta kitų alternatyvų, leisiančių susigrąžinti prarastus dantis.