Kada dantų implantai yra tinkami?

Kada yra tinkami implantaiDaug pacientų nežino, ar dantų implantacija jiems yra tinkama. Dantų implantavimas dažnai vis dar apipinamas mitais, todėl kai kuriems žmonėms vis dar kyla daug klausimų ar abejonių. Todėl šio straipsnio tikslas – atsakyti, kada gi dantų implantai gali būti pritaikyti.

Dantų implantai tinka ir kai trūksta vieno danties, ir kai burnoje nebelikę nė vieno danties
Kai kurie pacientai mano, kad dantų implantacija taikoma tik tada, kai reikia atkurti viso žandikaulio dantis, kiti kažkodėl galvoja, kad galima implantuoti tik vieną dantį. Nei viena pacientų grupė nėra teisi. Jei jums trūksta vieno danties, tinkamiausias būdas jam atkurti – implantacija. Jei jums trūksta kelių dantų, geriausias būdas juos susigrąžinti – implantacija. Jei jūs nebeturite nė vieno danties, geresnio būdo dantų atkūrimui nei dantų implantacija, nerasite. Žinoma, skirsis ir gydymo trukmė, ir kaina: dantų implantų kaina nėra maža, kuo jų daugiau, tuo ir kaina labiau kyla.

Dantų implantai ypač rekomenduojami, kai nenorima padaryti žalos kitiems dantims
Dantų implantai turi alternatyvą: tiltinį protezą. Tai klasikinis, įprastas, daug metų naudojamas dantų atkūrimo būdas. Juos dažnai renkasi žmonės, ieškantys paprasčiausių sprendimų ir manantys, kad dantų implantų kaina yra per didelė. Bet tiltiniai protezai turi labai didelį trūkumą: jie yra tvirtinami prie sveikų dantų. Tam, kad protezas galėtų būti tvirtai užfiksuotas, šalia kiaurymės esantys dantys yra nušlifuojami (t.y. pašalinamas jų viršutinis sluoksnis). Savaime suprantama, dantys yra stipriai pažeidžiami, o jų gyvavimo trukmė labai sutrumpėja. Tiltiniai protezai paprastai tarnauja iki 10 metų, o tada vėl reikia imtis sprendimų nesamų dantų atkūrimui (be to, reikia galvoti, ką daryti su nušlifuotais dantimis, kurie dažniausiai jau būna visiškai sugadinti). Todėl visiems pacientams, nenorintiems žaloti sveikų dantų, ir yra siūlomi dantų implantai, nors dantų implantų kaina ir yra didesnė nei tiltinių protezų.

Dantų implantai tinka bet kokio amžiaus suaugusiems asmenims
Amžius implantams nėra kliūtis. Svarbiausia, kad žandikauliai jau būtų iki galo susiformavę (tai paprastai nutinka apie 16-17 gyvenimo metus, kai vaikas nustoja augti). Vadinasi, pilnamečiams asmenims dantų implantai gali būti įsodinti. Galutinės amžiaus ribos taip pat nėra. Šiuo atveju svarbiau ne tai, koks yra paciento amžius, o kokia jo sveikatos būklė. Turbūt sutiksite, kad vienas 60-metis nėra lygus kitam 60-mečiui: vienas iš jų gali bėgioti paskui anūkus nė kiek nepavargdamas, kitas sunkiai užlipa į trečią aukštą. Tad odontologai visada pabrėžia, kad dantų implantai tikrai tinka ir senyvo amžiaus žmonėms, jei tik bendra jų sveikatos būklė nekelia problemų.

Dantų implantai yra tinkami pacientams, nenorintiems ar negalintiems nešioti išimamų protezų
Vaizdingai tariant, kai kurie pacientai bijo išimamų protezų kaip velnias kryžiaus. Sutikite, išimami protezai asocijuojasi su senatve, yra nepatogūs ir negražūs. Blogiausia, kad jie gali iškristi tuo momentu, kai žmogus to mažiausiai tikisi (įsivaizduokite, kokia nemaloni situacija būtų, jei, jums linksmai leidžiant laiką draugų kompanijoje, protezai jums išskristų besijuokiant ar valgant). Be to, kai kurie pacientai išimamų protezų nešioti negali dėl kitų objektyvių priežasčių. Tokiais atvejais dantų implantai yra kur kas geresnis pasirinkimas.

Dantų implantai tinkami, kai norima pagerinti savo kalbėseną
Ar žinojote, kad netaisyklingas sąkandis ir kreivai suaugę dantys – ne tik estetinė problema? Dėl minėtų priežasčių kai kuriems žmonėms sunku artikuliuoti kai kuriuos garsus. O tai jau rimta problema. Sutikite, švepluojantis žmogus niekada neatrodo labai patrauklus, dažnai iš jo mėgstama pasijuokti ar pasišaipyti, o tai gali vesti net ir link psichologinių problemų. Bet, kaip sakoma, nėra padėties be išeities. Tinkamai pritaikius gydymą, po atliktos implantacijos daugumos pacientų kalbėsena tampa kur kas aiškesnė bei sklandesnė.

Dantų implantai yra tinkami, jei burnos audiniai yra sveiki
Vienas iš reikalavimų, keliamų prieš implantaciją – tinkama burnos audinių būklė (burnos audiniai turi būti sveiki). Tad jei jūs turite periodontologinių problemų, pirmiausia jos turi būti išspręstos. Kai periodontas problemų nebekels, bus galima imtis ir dantų implantacijos.

Implantaciją galima atlikti, kai kaulinio audinio yra pakankamai
Vienas svarbesnių klausimų, kuris iškyla prie implantaciją – ar kaulinio audinio yra tiek, kad būtų įmanoma įsodinti implantą. Jei kaulinis audinys yra aptirpęs, prieš implantaciją jis turės būti atstatytas. Todėl pirmiausia atliekama operacija, kurios metu pakeliamas sinuso dugnas (jei kaulinio audinio trūksta viršutiniame žandikaulyje) arba pastorinama (pailginama) žandikaulio ketera; paprasčiau tariant, atliekamos visos būtinos procedūros tam, kad žandikaulio kaulo storis ir tankis būtų toks, kad būtų galima įstatyti implantą, kad jis suaugtų su kaulu ir tvirtai laikytųsi. Bet kokiu atveju, kaip jau turbūt supratote, dantų implantacija galima net ir tuo atveju, jei gydytojas jums diagnozuoja kaulinio audinio trūkumą, tiesiog prieš implantaciją prireikia dar vienos nedidelės operacijos.