Kaip išvengti strijų nėštumo metu ir ką daryti, jei jos vis dėlto atsirado?

Strijų šalinimas po nėšumoĮvairių tyrimų duomenimis, net iki 90 procentų kūdikio besilaukiančių moterų susiduria su nemaloniai atrodančiomis rausvos ar baltos spalvos juostelėmis ant pilvo, šlaunų ir krūtinės. Šios juostelės vadinamos strijomis. Laiku susirūpinus jų prevencija, strijų galima išvengti, o to nepadarius nusiminti taip pat neverta – po gimdymo galima pasinaudoti dermatologijos klinikų siūloma strijų šalinimo lazeriu procedūra.

Kas yra strijos ir kodėl jos atsiranda?

Strijos – tai tarsi maži randeliai, kurie atsiranda gyjant odos pažeidimui. Jos išryškėja tuomet, kai dėl sumažėjusio odos elastingumo ir greitai augančio kūno svorio oda įplyšta.

Nėštumo metu oda (ypač jei ji yra sausa) gamina mažiau kalogeno nei įprastai, todėl sulėtėja naujų odos ląstelių gamyba ir ji nespėja „augti“ kartu su didėjančiomis moters kūno apimtimis. Nors daugelis moterų nėštumo metu stengiasi saugoti savo figūrą ir nepriaugti daugiau svorio nei reiktų, didėjančio pilvuko, kuriame auga kūdikis, sustabdyti neįmanoma, todėl strijos dažniausiai atsiranda būtent ant jo.

Ką reiktų žinoti siekiant apsisaugoti nuo strijų?

Strijų prevencija reiktų susirūpinti jau nuo trečiojo nėštumo mėnesio, kai kūdikiui yra maždaug dvylika savaičių. Tam reiktų naudoti specialias vaistinėje parduodamas priemones (tapaliukus ir kremus), kurių sudėtyje yra tokių natūralių sudedamųjų dalių, kaip ežiuolės ar asiūklio estraktai. Pilvą, šlaunis, krūtinę ir kitas smarkiai „augančias“ kūno vietas tepti reiktų ne rečiau nei du kartus per dieną, iš karto po dušo.

Jei strijų išvengti nepavyko: strijų šalinimas lazeriu

Dalis moterų nėštumo metu neturi galimybės tinkamai prižiūrėti savo odos, tačiau joms nereikia nusiminti – su strijomis galima kovoti ir po gimdymo. Efektyviausias būdas tai padaryti – strijų šalinimas lazeriu dermatologo kabinete. Strijų šalinimo lazeriu procedūros metu veikiant lazerio impulsams yra suaktyvinama kalogeno gamyba ir paskatinamas naujų odos ląstelių formavimasis. Šios ląstelės užpildo strijų pažeistas odos vietas ir pakeičia jas „nauja“ oda.

Strijų šalinimas lazeriu padeda atjauninti odą, suteikti jai elastingumo ir skaistumo. Procedūros metu visiškai sunaikinamos smulkios ir išbalinamos (padaromos beveik visiškai nematomomis) gilios strijos. Jeigu pirmosios procedūros metu visų strijų išnaikinti nepavyksta, strijų šalinimą lazeriu galima pakartoti.

Pašalinus strijas lazeriniu būdu, jos nebeatsinaujina, tačiau ši procedūra neapsaugo nuo naujų strijų formavimosi (pavyzdžiui, jei mamytė pradeda lauktis antrojo kūdikio arba priauga svorio). Šį strijų naikinimo būdą galima derinti su kitomis priemonėmis nuo strijų, pavyzdžiui, losjonais.

Prieš strijų šalinimą lazeriu ir po jo negalima degintis saulėje ar naudotis pirties malonumais, tačiau pati procedūra yra neskausminga ir turi tik nestiprų šalutinį poveikį: kurį laiką po jos oda gali būti šiek tiek paraudusi ar ištinusi.