Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimasDantys turi būti ne tik gražūs, bet ir deramai funkcionuoti. Taigi pirmiausia atliekant bet kurią odontologinę procedūrą yra siekiama atkurti kramtymo funkciją, o tik vėliau – sukurti estetišką šypseną. Šiomis paradigmomis paremtas ir estetinis plombavimas. Kiekvienas dantis turi būti užplombuotas estetiškai ir tiksliai, tačiau pirmiausia būtina pagalvoti ir apie tai, kad žmogus turės su šiais dantimis dar ir apdoroti, sukramtyti maistą.

Dvejopa procedūra

Naujosios kartos estetinis dantų plombavimas – procedūra, kurią apima ir gydymas, ir dantų grožio procedūros. Estetiniu kartais laikomas ir sugedusio danties užplombavimas, ir seno, nekokybiškai plombuoto danties perplombavimas parinkus tinkamesnę plombą ar kita. Taip pat estetiniu plombavimu laikoma procedūra, kai specialiomis medžiagomis padengiamas danties priekis atstatant jo formą, spalvą, ilgį ir kt.

Kam reikalinga estetinio plombavimo procedūra?

Reikėtų apsvarstyti, kodėl renkamės estetinį plombavimą. Kartais žmonės yra tiesiog apakinti noro turėti gražią šypseną ir apie pasekmes nepagalvoja – tai ypač taikytina tiems, kurie pasirenka prastas balinamąsias priemones. Pažeidus dantis, procedūros yra brangios ir sudėtingesnės, tad geriau nepasitarus su odontologais eksperimentais neužsiimti. Ir estetinio plombavimo procedūros ne visos yra vienodos: kartais prireikia ir dantį nušlifuoti, pakeisti jo kryptį į taisyklingesnę, tačiau skuboti ir neapgalvotai atlikti darbai gali sukelti nemalonių pojūčių, pavyzdžiui, gali imti skaudėti galvą, gali šiek tiek pakisti laikysena. Tad plombavimas plombavimui nelygu, o jį turi atlikti tik kvalifikuoti ir patyrę specialistai.

Galimybių estetinio plombavimo srityje yra be galo daug ir įvairių, bet pirmiausia reikia sudaryti išsamų gydymo planą, prieš tai, žinoma, nuodugniai ištyrus paciento būklę. Dar vienas niuansas – dažnai norintieji gydymo patys sau nusistato diagnozę ir nusprendžia, kad jiems nebus reikalingas sudėtingas gydymas. Anaiptol… Taikyti paprastą ir greitą gydymą galima ne visais atvejais, ir apie odontologiją mažai ką išmanantis pacientas negali objektyviai įvertinti procedūrų poreikio, sudėtingumo. Tačiau sulaukę iš gydytojų paprastai paaiškintos ir objektyvios informacijos, pacientai ryžtasi pradėti gydymą – juk olimpo viršūnėje laukia ne kas kita kaip tobula šypsena. Neretai estetinis plombavimas yra tik gydymo – sudėtingo ir užtrunkančio ilgiau negu tikimasi – dalis. Pacientas, prieš atliekant estetinį plombavimą, kartais siunčiamas ir pas kitų sričių specialistus – ortodontus, ortopedus, burnos higienistus ir taip toliau.

Kada reikia kreiptis į odontologus dėl estetinio plombavimo?

Estetinį plombavimą atlikti reikėtų tuomet, kai žmogus nėra patenkintas ir jo šypsena nėra graži. Dažniausiai šypseną darko senos, spalvą pakeitusios plombos, nudilę, spalvą pakeitę dantys, netobula dantų forma, nuskilinėję jų kampučiai ar kandamosios dalys.

Kiek paprastai trunka estetinio plombavimo procedūros ir ar jos skausmingos?

Vienareikšmiškai atsakyti, kiek laiko truks plombavimas, turbūt neįmanoma. Viskas priklauso nuo paslaugų poreikio. Jei plombuoti prireikia tik vieną dantuką, užtenka vos vieno apsilankymo, o pats plombavimas užtrunka ne ilgiau negu 1-2 valandas. Jei reikia plombuoti visus priekinius dantis, procedūros užtrunka iki pusės dienos ir net ilgiau. Estetinis plombavimas nesukelia jokio didesnio skausmo – pacientas jaučiasi analogiškai taip pat, kaip ir įprastinių apsilankymų odontologo kabinete metu.

Ar procedūros yra ilgaamžės?

Daugelį pacientų domina, ar estetinio plombavimo procedūra yra ilgalaikė. Jei darbai buvo atlikti profesionaliai, tinkamai, restauruotas dantis gali tarnauti net iki 10-20 metų ar ilgiau. Kartais restauracinėms medžiagoms kiek pairus, reikalingas ne naujas estetinis plombavimas, bet nesudėtinga korekcija. Labai daug lemia ir pats pacientas: ar jis rūpinsis dantimis, juos valys bent du kartus per dieną, naudos būtinas dantų priežiūros priemones.