Dantų implantavimas

Dantų dėl įvairių priežasčių netenka vis jaunesni pacientai, taigi jų netekimas daugeliui suvokiamas kaip visiškai natūralus ir normalus reiškinys. Taigi vizito į implantologijos centrą ar odontologijos kliniką atidėlioti nevertėtų – kuo ilgiau bus delsiama, tuo padariniai gali būti skaudesni, o gydymo išlaidos – didesnės. Pirmą kartą apsilankius pas specialistus, bus sudarytas individualus gydymo planas ir aiškiai įvardijama, ar pacientui dantų implantacija reikalinga ir pasiteisins, ar ne. Klinikos specialistai nuodugniai ištiria paciento būklę, jei įmanoma – ir gydymo istoriją. Kitas etapas – daroma rentgeno nuotrauka ar kompiuterinė tomografija, atliekamas išsamus burnos būklės tyrimas ir įvertinimas. Jei gydytojas pateikia išvadą, kad dantų implantai gali būti sriegiami, procesas toliau vykdomas tolesne tvarka, kurią ir aptarsime išsamiau.

  1. Danties implantavimas

    Danties implantavimo procedūra

    Implanto įsriegimas arba įsodinimas. Implantai būna įvairių tipų – kai kuriuos jų pakanka į kaulą įstatyti, o kitus reikia įsukti tarsi varžtelius. Implantavimas atliekamas taikant vietinę nejautrą, tad pacientas jokio skausmo nepajunta. Tokios nejautros visiškai pakanka, nes implantacija, nors ir sudėtingesnė procedūra, tačiau ne daugiau skausmingesnė nei įprastos odontologinės procedūros, pavyzdžiui, danties plombavimas arba rovimas. Įsriegus arba įstačius implantą, laukiama maždaug 7-10 dienų. Praėjus šiam laikui, yra išimami siūlai ir leidžiama žaizdelei užsitraukti, natūraliai sugyti. Gijimo procesas užtrunka skirtingai, priklausomai nuo to, ar implantas buvo sriegiamas viršutiniame ar apatiniame žandikaulyje, nuo jo tipo, nuo paciento organizmo savybių ir pan. Šiaip implantavimasis trunka nuo 2 iki 6 mėnesių, tačiau vidurkis yra būtent 4 mėnesiai. Per kelis mėnesius implantas ir kaulas suauga į visumą. Kalbant apie laiką, kiek užtrunka pirmasis etapas – visa tai priklauso nuo sriegiamų implantų kiekio. Vienas implantas įsukamas per maždaug valandą, kartais prireikia ir daugiau laiko, o kartais procedūra trunka trumpiau. Tai lemia ir gydytojo kvalifikacija, žinios, tam tikrų implantų žinomumas specialistui, kiti kriterijai.

  2. Praėjus keliems mėnesiams, priklausomai nuo atvejo, ir vėl atliekama mini operacija, per kurią atidengiama danties implanto viršūnėlė, ant kurios tvirtinama gijimo galvutė, kuri suformuoja dantenas. Ši procedūra trunka neilgai, vos iki pusės valandos, taip pat taikant vietinę nejautrą (nuskausminimą).
  3. Paskutinysis gydymo etapas – tai protezavimas ant dantų implanto. Įsriegti dantų implantai yra tarsi pagrindas, tad būtent nuo jų nuimami atspaudai, pagal kuriuos bus gaminami protezai. Norint tiksliai suformuoti dantis, gali nepakakti vieno vizito, tačiau įprastais atvejais viskas atliekama vos per 1 apsilankymą, kad pacientui būtų patogu. Kai protezavimas baigiamas, pagaliau galima išvysti apčiuopiamus rezultatus: matomi natūraliai atrodantys, tvirti ir stiprūs dantys, kurie praktiškai nesiskiria nuo natūralių dantukų.

Kokią naudą teikia dantų implantai?

Akivaizdu, kad implantai išrasti ne šiaip sau, tačiau kai kurie pacientai tiesiog nesugeba įvardyti dantų implantų privalumų, lyginant su įprastais protezais, nes jiems paprasčiausia stinga informacijos. Taigi dantų implantai pirmiausia sugrąžina šypseną ir pasitikėjimą savimi, kai kuriems – ir gyvenimo džiaugsmą. Antra, žmogus gražiau atrodo, nes bedantė burna ar ertmėje žiojėjusios skylės tikrai nepuošia nė vieno.

Trečia, žmogus geriau jaučiasi, vėl ima normaliai bendrauti, tarsi sugrįžta į visuomenę. Ketvirta, sudėjus implantus, pagerėja tartis ir kalbėsena – žmogus ima aiškiau, suprantamiau kalbėti. Penkta, asmuo susigrąžina galimybę valgyti bet kokį maistą. Šešta, dantų implantai yra labai patogūs. Septinta, išvengiama žandikaulio tirpimo, kai kurių ligų ir patologijų. Ir tai dar ne viskas, nes kiekvienas atranda ir dar daugiau teigiamų implantacijos aspektų.